GÜNYÜZÜNDEN RAMAZAN YARDIMI

Ramazanın bu ilk günlerinde İdlip kırsalında ve Türkiye’mizin sınırlarında zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren insanlara Hayırseverler tarafından yapılan yardımlar devam ediyor.Günyüzü derneği tar...

 GÜNYÜZÜNDEN RAMAZAN YARDIMI

15.04.2021 - 14:22

Güncelleme : 15.04.2021 - 14:22

Ramazanın bu ilk günlerinde İdlip kırsalında ve Türkiye’mizin sınırlarında zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren insanlara Hayırseverler tarafından yapılan yardımlar devam ediyor.

Günyüzü derneği tarafından 8.tır yola çıkıyor.

Nuh tufanından sonra Dünyada küresel olarak ikinci bir afet yaşadığımız  bu günlerde,

” Doğuda bir Müslümanın ayağına diken batsa batıdaki bunu yüreğinde hissetmiyorsa gerçek iman etmiş sayılmaz ”

diyen bir peygamberin ümmeti olarak sizlerin desteğiyle yurt içinde ve dünyanın dört bir yanında mazlum, ihtiyaç sahibi insanlara Günyüzü derneği olarak ulaşmaya devam ediyoruz.

Günyüzü sosyal inceleme ekibindeki arkadaşlarımızın  tesbiti sonucunda yapılan yardımları gerçek mağdurlara asıl hedefimiz olarak ulaştırmaya çalışacağız, İnşallah Hazreti İbrahim’in  diyarı Şanlıurfa’dan  Suriye,  Afrika, Afganistan ve daha nice İslam belderindeki çığlığa sessiz kalmamaya devam ediyoruz.

Afrikada su kuyusu açma projelerimiz devam etmektedir.

Yine sizlerin desteğiyle Habeşistanın bugünkü adıyla Etiyopya’nın Kambata beldesi- Hosana Hadiya bölgesinde  çok acil ihtiyaç duyulan bir cami inşaatına başladık.

Hz.Cafer-i Tayyar camii ismi verilen mescidi bir yıl içerisinde  hizmete açmayı planlıyoruz.

Ayrıca önümüzdeki hafta Afganistan da savaş mağduru sakat ve fakir bırakılan bir halkla özellikle ümmetin yetimlerine iftar yemeği verecek ve gıda dağtımında bulunacağız. İnşaallah

Şanlıurfa merkez ve ilçelerinde yerli ailelerimize ramazanda ve yıl içerisinde gıda giyim ve barınma yardımlarımız devam etmektedir.

Rabbimiz, Bakara suresinde

Kendilerine rızık olarak verdiğimiz şeylerden Allah yolunda harcarlar. “ buyurmaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle buradan tüm duyarlı insanlara, çağrıda bulunuyoruz.

Bu yardım seferberliğine omuz verelim. Mazlumların umudu olmaya devam edelim.

Gerek kurban bayramında gerekse yıl içerisinde adak kurbanlarıyla nakdi ve ayni yardımda bulunan bağışçılarımıza, bedeniyle çalışan emeği ve katkısı olan herkese ve teşekkür eder, hayırlı ramazanlar dileriz.

Saygılarımızla Kamuoyuna duyurulur.

Günyüzü Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu ve Gönüllüleri

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın