“MEVCUT YÖNETİMİYLE BİR İLGİSİ BULUNMAMAKTADIR”

Suruç Belediye Başkanlığı, Bazı yazılı ve görsel yayın organlarında yer alan 6 Belediyenin toplum kuruluşları ile iş birliği protokolü düzenlenerek, yurt dışına bazı kişileri gönderdiğinin ardından açıklama ...

 “MEVCUT YÖNETİMİYLE BİR İLGİSİ BULUNMAMAKTADIR”

20.04.2021 - 9:29

Güncelleme : 20.04.2021 - 9:29

Suruç Belediye Başkanlığı, Bazı yazılı ve görsel yayın organlarında yer alan 6 Belediyenin toplum kuruluşları ile iş birliği protokolü düzenlenerek, yurt dışına bazı kişileri gönderdiğinin ardından açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada, Suruç Belediyesince “dans (folklor) “, “kültür turu”, “gençlik programları” başlıklı haberlerin  BELEDİYE BAŞKANLIĞIMIZIN MEVCUT  YÖNETİMİYLE BİR İLGİSİ BULUNMAMAKTADIR. Denildi.

Açıklamada şu görüşlere yer verildi: “Bazı yazılı ve görsel yayın organlarında Şanlıurfa Suruç Belediyesince “dans (folklor) “, “kültür turu”, “gençlik programları” adı altında sivil toplum kuruluşları ile iş birliği protokolü düzenlenerek, yurt dışına kişiler gönderildiği tespit edildi” başlıklı haberler yer almaktadır.

Haberlere konu olan 6 Belediyenin toplum kuruluşları ile iş birliği protokolü düzenlenerek, yurt dışına bazı kişileri gönderdiğinin tespit edildiği belirtilmiş olup, dolayısıyla Belediye Başkanlığımızın da listede yer aldığı görülmektedir.

Kamuoyuna yansıyan haberlerle ilgili olarak bilinmesini isteriz ki… Suruç Belediye Başkanlığımıza (15/11/2019 ) tarihinde Anayasa’nın 127. maddesi ile 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun  46. maddesi kapsamında ‘’Belediye Başkan Vekili ‘’ görevlendirilmiş olup, görsel ve yazılı olarak  yayın organlarında yer alan Suruç  Belediyesince “dans (folklor) “, “kültür turu”, “gençlik programları” başlıklı haberlerin  BELEDİYE BAŞKANLIĞIMIZIN MEVCUT  YÖNETİMİYLE BİR İLGİSİ BULUNMAMAKTADIR.

Suruç Belediye Başkanlığı Vizyonel kimliğiyle hizmet vermeye devam etmektedir.

Kamuoyunun bilgisine sunulur.” Denildi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın