‘İSTİKLÂL MARŞI’NI SEN OKU’ YARIŞMASININ KAZANANLARI ÖDÜLLERİNİ ALDI

 Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu ‘ İstiklal Marşını Sen Oku’ online yarışmasında dereceye girenler ödüllerini 12 Mart İstiklal Marşı'nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü...

 ‘İSTİKLÂL MARŞI’NI SEN OKU’ YARIŞMASININ KAZANANLARI ÖDÜLLERİNİ ALDI

13.03.2021 - 9:21

Güncelleme : 13.03.2021 - 9:21

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu ‘ İstiklal Marşını Sen Oku’ online yarışmasında dereceye girenler ödüllerini 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü gibi anlamlı bir günde aldı.

 

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Daire Başkanlığı tarafından 3 farklı kategoride gerçekleştirilen ‘İstiklal Marşını Sen Oku’ online yarışmaya rekor başvuru yapıldı. Çeşitli aşamalardan geçirilen başvurular sonucu dereceye giren yarışmacılar para ödülü ile ödüllendirildi.

 

BAŞKAN BEYAZGÜL:” ALLAH BU MİLLETE BİR DAHA İSTİKLAL MARŞI YAZDIRMASIN”

 

Ödül töreninde konuşan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül Şair Mehmet Akif Ersoy’un ifadesi ile “Allah bir daha bu millete istiklal marşı yazdırmasın” diyerek iman gücünün karşısında top ve tüfeğin duramayacağını belirtti. Başkan Beyazgül:” İstiklal Marşını Sen Oku yarışmasına katılan tüm vatandaşlarımızı tebrik ediyorum. Benim gözümde her biri dereceye girmiş ve birinci olmuşlardır. Çünkü nu sevdaya onlar da gönül vermiş ve katılmışlardır. İfadelerini kullandı.

 

Ak Parti Şanlıurfa İl Başkan Vekili Cuma Ağaç da konuşmasında İstiklal Marşındaki ilkelerin aynı zamanda birer anayasa maddesi olduğunun altını çizerek Allah’ın izni ile ezanımız dinmeyecek ve Ay Yıldızlı Bayrağımız inmeyecek” dedi.

 

Ak Parti Grup Başkan Vekili Faruk Bayuk’un da katıldığı programda Ak Parti Karaköprü İlçe Başkanı Sait Ağan, Ak Parti Haliliye İlçe Başkanı İbrahim Eyyüpoğlu ve İlçe Milli Eğitim Müdürleri Programa katılım sağlayarak günün anlam ve önemine binaen birer konuşma yaptılar.

 

Konuşmaların ardından yarışmada dereceye girenlere ödülleri verildi. Yarışmada 18 yaş üstü kategorisinde birinci Uğur Subaşı, ikinci Ahmet Büyükdağ üçüncü ise Hasan Akdağ olurken birinci 3 bin ikinci 2 bin üçüncü ise bin TL ile ödüllendirildi.

 

18 yaş altı kategorisinde ise birinciliği Bozova Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden Melek Yıldırım, ikinciliğe Ceylanpınar Fen Lisesi öğrencisi Merve Demir Üçüncülüğe ise Suruç GAP Anadolu Lisesi öğrencilerinden Berfin Tavas layık görüldü.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın