HALİLİYE DE AŞI SEFERBERLİĞİ

Haliliye İlçe Kaymakamı Metin Esen, COVİD-19 ile  mücadelede aşının önemine dikkat çekti.Kaymakam ESEN yaptığı açıklamada “İlçemizde 30 yaş üstü, 23 Haziran 2021 tarihinden itibaren 25 yaş üstü ve SGK ka...

 HALİLİYE DE AŞI SEFERBERLİĞİ

08.07.2021 - 9:48

Güncelleme : 08.07.2021 - 9:48

Haliliye İlçe Kaymakamı Metin Esen, COVİD-19 ile  mücadelede aşının önemine dikkat çekti.

Kaymakam ESEN yaptığı açıklamada “İlçemizde 30 yaş üstü, 23 Haziran 2021 tarihinden itibaren 25 yaş üstü ve SGK kaydı olan 18 yaş üstü çalışanları aşı olmaya davet ediyoruz. İlçemizde Sinovac ve BionTech aşılarından Vatandaşımız hangisini isterse aşı ünitelerinde randevusuz aşı uyguluyoruz. İlçemizdeki tüm kamu hastaneleri ve özel hastaneler, üniversite hastaneleri, aile hekimlikleri ile alışveriş merkezleri ve mobil ekiplerde randevulu veya randevusuz aşı olma imkanı sunuyoruz. Toplumca aşıya gerekli önemi verdiğimiz takdirde, salgına karşı bağışıklığımızın artacağı, ölümcül vakalar yaşamak yerine ayakta hafif şekilde bu salgını atlatabileceğimizi bilim adamlarımız açıklamaktadır” dedi.

Salgınla mücadelede büyük emek ve çaba sarf eden sağlık çalışanlarının, bir daha büyük bir salgın dalgasıyla karşılaşılmaması için fedakarlık yapmaya devam ettiğini kaydeden Kaymakam ESEN, özellikle hastanelerdeki aşı ünitelerinde gece geç saatlere kadar aşılanma imkanı bulunduğunu ifade ederek, tüm vatandaşlarımızı  duyarlı olmaya çağırdı.

Salgın tedbirlerinin gevşetilmesine rağmen, belli başlı tedbirlerin uygulanmaya devam ettiğini de hatırlatan Kaymakam ESEN, özellikle taziye evi konusundaki yasağın devam ettiğini, bunun yanında düğün ve benzeri toplu etkinliklerin maske ve mesafe kısıtlamasına tabi olduğunu anımsattı.

Salgın riski tamamen ortadan kalkana kadar maske, mesafe ve temizlik kurallarının değişmeyeceğinin altını çizen Kaymakam ESEN, iş yerleri, kamuya açık alanlar ve toplu halde bulunulan mekanlarda denetimlerin sürdüğünü açıkladı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın