Başkan Soylu, Şehit ve Gazi Anneleriyle Bir Araya Geldi

BAŞKAN SOYLU, “ELİ ÖPÜLESİ ANNELERİ” UNUTMADICeylanpınar Belediye Başkanı Feyyaz Soylu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolaysıyla şehit ve gazi aileleriyle bir araya geldi.Belediye Başkanı Feyyaz Soylu, ...

 Başkan Soylu, Şehit ve Gazi Anneleriyle Bir Araya Geldi

09.03.2021 - 13:53

Güncelleme : 09.03.2021 - 13:53

BAŞKAN SOYLU, “ELİ ÖPÜLESİ ANNELERİ” UNUTMADI

Ceylanpınar Belediye Başkanı Feyyaz Soylu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolaysıyla şehit ve gazi aileleriyle bir araya geldi.

Belediye Başkanı Feyyaz Soylu, eşi Gemra Soylu ile bir kafede düzenlenen etkinlikte, kadınlara karanfil ve hediye çantası armağan ederek, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı. Başkan Soylu,“Sizler eli öpülesi annelersiniz. Bu vatana gerektiğinde canlarını feda edebilen yiğitlerin anneleri olarak ne kadar gurur duysanız azdır” dedi.

Şehit aileleri ve yakınları ile Kadın Destek Merkezi Müdürü Fatma Kengerli’nin de katıldığı etkinlikte konuklarıyla tek tek ilgilenen Başkan Soylu, “Gönül isterdi ki sizler için daha geniş kapsamlı bir kutlama yapalım. Ancak, pandemi kuralları kapsamında hareket etmek zorundayız” diye konuştu.

Kadınların toplumdaki yerine dikkati çeken Başkan Soylu, konuşmasını şöyle sürdürdü

“Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kadına verdiği değeri herkes görüyor. Gerek meclisteki temsiliyet bakımından ve diğer bakanlık kabinesinde kadına verdiği önem takdire değerdir. Bizler de onun izinden giden kadrolar olarak, yerel meclislerde kadınların etkinliğini artırma çabasındayız. Her Belediyede mutlaka bir kadın başkan yardımcısı olmalı, kadın meclis üyesi olmalı. Biz bunlara riayet etme çabasındayız.”

Başkan Soylu, sadece siyasette değil, hayatın her alanında kadının etkinliğinin olması gerektiğini sözlerine ekledi.

Kadın Destek Merkezi Müdürü Fatma Kengerli ise ‘’Sayın Belediye Başkanımız Feyyaz Soylu’ya böyle bir güzel program hazırladığı için çok teşekkür ederiz. Bugün 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü, bizler de bu programa katılım sağladık. Kadınlar bir toplumun temel taşlarıdır. Bu sebepten dolayı bir gün değil her gün kadınlar hatırlanmalı ve değer verilmeli. Günümüz kutlu olsun” dedi

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın