Başkan Soylu, Yıldırım Ailesini Yeni Evlerine Kavuşturdu

Ceylanpınar Belediye Başkanı Feyyaz Soylu, geçtiğimiz yıl yoğun yağışlar nedeniyle evi yıkılarak ailesiyle birlikte sokakta kurdukları çadırda yaşamaya başlayan Yıldırım ailesini yeni sıcak yuvalarına kavuşt...

 Başkan Soylu, Yıldırım Ailesini Yeni Evlerine Kavuşturdu

20.09.2021 - 10:23

Güncelleme : 20.09.2021 - 10:23

Ceylanpınar Belediye Başkanı Feyyaz Soylu, geçtiğimiz yıl yoğun yağışlar nedeniyle evi yıkılarak ailesiyle birlikte sokakta kurdukları çadırda yaşamaya başlayan Yıldırım ailesini yeni sıcak yuvalarına kavuşturdu.

Göreve geldiği ilk günden itibaren 7’den 70’e tüm Ceylanpınar halkını bağrına basan ve her bir vatandaşın sıkıntısına çözüm bulan Ceylanpınar Belediye Başkanı Feyyaz Soylu, sahip çıktığı Yıldırım ailesini yeni evlerine kavuşturdu. Mevlana mahallesinde Ceylanpınar Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan uzun ömürlü ve 55 yıl garantili prefabrik ev Yıldırım ailesine teslim edildi.

Aileyi ziyaret eden Belediye Başkanı Feyyaz Soylu, İlçe Kaymakamı Cüneyt Caner, ilçe Cumhuriyet Savcısı Fatih Kalaycı ve Garnizon Komutanı Piyade Üsteğmen Süleyman Hilmi Gültekin, Süleyman Yıldırım’a yapımı tamamlanan evin anahtarı taktim edildi. Yeni evlerine kavuşarak büyük bir mutluk ve sevinç yaşayan Yıldırım ailesi Belediye Başkanı Feyyaz Soylu’ya teşekkür ettiler.

Başkan Soylu; 29 Evin Bakım ve Onarımını Yaptık

Yaklaşık 1 buçuk yıl içerisinde mağdur olan 29 vatandaşın evlerinin bakım ve onarımını gerçekleştirildiğini belirten Ceylanpınar Belediye Başkanı Feyyaz Soylu, ‘’Bugün Süleyman kardeşimize ve ailesine yaptığımız evin anahtarını takdim ettik. Kışın yağan yağmurda evi çökmüştü. Ben şehir dışındayken görevli arkadaşlarımızı gönderdim. Gerekli incelemeleri yaptılar. Fen işleri müdürlüğümüze de bu konudan dolayı çok teşekkür ediyorum. Süleyman kardeşimiz gibi biz 29 tane evin bakım onarımını bu 1 buçuk yıllık dönemimiz de gerçekleştirmiştik. Süleyman kardeşimizin evi tamamen çöktüğü için mecburen yeni 1 ev inşa ettik. Kendisine hayırlı olsun, güle güle içinde otursun. Rabbim bir daha böyle bir şey yaşatmasın. Evsiz kalmak çok kötü bir şeydir. Bundan sonra inşallah ailesiyle birlikte mutlu mesut oturacak hayırlı uğurlu olsun. ’’ifadelerinde bulundu.

Ailesiyle birlikte yeni evlerine kavuşan Süleyman Yıldırım ise, ‘’Belediye Başkanımız sayın Feyyaz Soylu’ya çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun zor günümde yanımda oldu. Evin yapılmasına vesile oldu. Belediye Başkanımız dışarıda olduğu halde evin yapılması için baya bir uğraştı, ilgilendi. Şehir dışından gelir gelmez el attı. Evimin yapılmasını sağladı. Herkesin önünde ona çok teşekkür ediyorum. Allah peygamber ondan razı olsun’’ dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın