Urfalılara müjde: Güvence bedeli alınmayacak

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), Şanlıurfa’dan da binlerce vatandaş Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından elektrik faturası desteğ...

 Urfalılara müjde: Güvence bedeli alınmayacak

22.03.2024 - 12:09

Güncelleme : 22.03.2024 - 12:09

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), Şanlıurfa’dan da binlerce vatandaş Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından elektrik faturası desteği alan vatandaşlardan elektrik aboneliği sürecinde güvence bedeli alınmayacak.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), Şanlıurfa’nın da aralarında bulunduğu 81 ilde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından elektrik faturası desteği alan vatandaşlardan elektrik aboneliği sürecinde güvence bedeli alınmayacağını açıkladı.

 

KARARA VARILDI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından elektrik faturası desteği alan Şanlıurfa’nın da aralarında bulunduğu 81 ilde toplamda 3 milyon 721 bin hak sahibi; taşınma söz konusu olsun ya da olmasın elektrik aboneliği sürecinde güvence bedeli ödemeyecek.

Güvence bedeli hane elektrik tüketimine göre 681 TL ile 1634 TL arasında değişiyor.

Düzenleme ile söz konusu yardımın ihtiyaç sahiplerine daha etkin bir şekilde ulaştırılmasının yanı sıra hane üyesi olmayan ya da farklı isim üzerine kayıtlı elektrik aboneliğinin ve usulsüz kullanımın önüne geçilmesi hedefleniyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın