Son Dakika: Seçimde çok konuşulmuştu! Görevden aldı

Son dakika: CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel'i seçimden 1 g...

 Son Dakika: Seçimde çok konuşulmuştu! Görevden aldı

16.05.2023 - 8:57

Güncelleme : 16.05.2023 - 8:57

Son dakika: CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel’i seçimden 1 gün sonra görevden aldı. İstifa dilekçesini paylaşan Adıgüzel “Seçim akşamı sistemlerimiz çalışmasına ve hiçbir teknik aksaklık yaşanmamasına rağmen, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçim sürecine zarar vermemek adına 2018 yılından bu yana sürdürdüğüm görevimden ayrılıyorum” ifadelerini kullandı.

Son dakika haberi: CHP lideri Kılıçdaroğlu, partisinin Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel’i 14 Mayıs seçimlerinin ardından görevden aldı. Adıgüzel, seçim gecesi sonuçların aktarılması ve sonuç ekranı yayınlanmaması nedeniyle çok konuşulmuştu.

 

ADIGÜZEL AÇIKLAMA YAPTI

İstifa dilekçesini gece saatlerinde Twitter’dan paylaşan Onursal Adıgüzel şu ifadeleri kullandı:

“Kamuoyunda oluşan olumsuz kanaat nedeniyle, seçim akşamı sistemlerimiz çalışmasına ve hiçbir teknik aksaklık yaşanmamasına rağmen, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçim sürecine zarar vermemek adına 2018 yılından bu yana sürdürdüğüm görevimden ayrılıyorum.”SONUÇ EKRANINI YAYINLAMAYI TAAHHÜT ETMEDİK” Adıgüzel, 15 Mayıs günü yaptığı paylaşımda ise 192 bin 214 sandıktaki sonuçların ilk andan itibaren sorunsuz şekilde genel merkezine aktarılmaya başlandığını belirtmişti. Adıgüzel, “Bu operasyon süresince oluşabilecek tüm riskleri sıfıra indirmek adına sistemlerimizi bizzat takip ettim. Sistemlerimizin maruz kaldığı yüzlerce siber saldırıya karşı anlık müdahaleler ile sistemlerimizi ayakta tutmayı başardık ve veri akışımız bir saniye dahi kesintiye uğramadı. Cumhuriyet Halk Partisi olarak herkesin erişimine açık bir seçim sonuç ekranı yayınlamayı hiçbir zaman taahhüt etmedik.” açıklamasını yapmıştı.

 

“SONUÇ EKRANINI YAYINLAMAYI TAAHHÜT ETMEDİK”

Adıgüzel, 15 Mayıs günü yaptığı paylaşımda ise 192 bin 214 sandıktaki sonuçların ilk andan itibaren sorunsuz şekilde genel merkezine aktarılmaya başlandığını belirtmişti.

Adıgüzel, “Bu operasyon süresince oluşabilecek tüm riskleri sıfıra indirmek adına sistemlerimizi bizzat takip ettim. Sistemlerimizin maruz kaldığı yüzlerce siber saldırıya karşı anlık müdahaleler ile sistemlerimizi ayakta tutmayı başardık ve veri akışımız bir saniye dahi kesintiye uğramadı. Cumhuriyet Halk Partisi olarak herkesin erişimine açık bir seçim sonuç ekranı yayınlamayı hiçbir zaman taahhüt etmedik.” açıklamasını yapmıştı.

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın