Şanlıurfa’daki hastanelere personel mi alınacak?

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü, Şehir Hastanesine, Mehmet Akif İnan, Haliliye Hastaneleri için personel alınacak iddialarıyla ilgili açıklamada bul...

 Şanlıurfa’daki hastanelere personel mi alınacak?

26.09.2023 - 15:51

Güncelleme : 26.09.2023 - 15:51

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü, Şehir Hastanesine, Mehmet Akif İnan, Haliliye Hastaneleri için personel alınacak iddialarıyla ilgili açıklamada bulundu.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü, bazı sosyal medya hesapları üzerinde Şanlıurfa Şehir Hastanesine, Mehmet Akif İnan ve Haliliye’deki hastanelere Hemşire, Bilgi işlem personeli, Tıbbi sekreter, Hasta karşılama yönlendirme personeli, Çocuk gelişimi ve Danışman alınacak iddiaları üzerine açıklamalarda bulundu.

Herhangi bir alımın söz konusu olmadığını ifade eden İl Sağlık Müdürlüğü, “sosyal medya aracılığı ile veya elden matbu verilen (doldurulan) formlar ile işe alım ve iş vaadinde bulunanlara itibar edilmemeli” dedi.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“Bazı basın ve sosyal medya mecralarında yer alan  “Şanlıurfa da yeni açılacak olan Şehir Hastanesi,Mehmet Akif inan,Haliliye Hastaneleri için Hemşire, Bilgi işlem personeli, Tıbbi sekreter,Hasta karşılama yönlendirme personeli, Çocuk gelişimi ve  Danışman alınacaktır” haberleriyle ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

İlimizde yapımı devam eden 1700 yataklı şehir hastanesinin inşaatı devam etmektedir. 1700 yataklı Şehir Hastanemiz 2024-2025 yılı açılması planlanmaktadır, 1700 yataklı Şehir Hastanemiz için bu yıl herhangi bir personel alımı yoktur (söz konusu değil) 1700 yataklı Şehir Hastanemiz açılma aşamasına gelindiğinde personel alımı şu şekilde yapılacaktır,

“ATAMALAR KPSS İLE YAPILACAKTIR”

1- Sağlık ve yardımcı sağlık personelin alımı Bakanlığımız tarafından açılacak kontenjana göre KPSS ile ataması yapılacaktır, 2- Sürekli işçi alım usul ve esaslar doğrultusunda  (Temizlik, Güvenlik, Teknik ) gibi unvanlardaki alımlar  Bakanlığımız tarafından belirlenen kontenjanlar İŞKUR tarafından ilan edilir ve başvuruları İŞKUR tarafından alınacaktır. İŞKUR tarafından başvuruları alınanların isimleri Bakanlık tarafından Noter huzurunda çekilecek kura ile asıl ve yedek olarak isimler belirlenir. İl Müdürlüğümüz tarafından 1700 yataklı Şehir Hastanesi olsun mevcut sağlık tesislerimiz olsun bu usul ve esaslar dışında herhangi bir alım şekli söz konusu değildir, Bakanlığımız ve işkur alımı dışında sosyal medya aracılığı ile veya elden matbu verilen (doldurulan) formlar ile işe alım ve iş vaadinde bulunanlara itibar edilmemeli, vatandaşlarımızı dikkatli olmalarını dolandırıcılara itibar edilmemeleri hususunda, Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın