Urfa’da “JOKER” operasyonu

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde SRC belgesi sınavında başkasının yerine sınava giren 6 kişi ile devam eden operasyonda aralarında sürücü kursu olduğu 9...

 Urfa’da “JOKER” operasyonu

02.03.2022 - 16:46

Güncelleme : 02.03.2022 - 16:46

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde SRC belgesi sınavında başkasının yerine sınava giren 6 kişi ile devam eden operasyonda aralarında sürücü kursu olduğu 9 kişi olmak üzere 15 kişi gözaltına alındı.

Alınan bilgilere göre, Akçakale Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Akçakale Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ( KOM) ekipleri, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan SRC sürücü belgesi sınavında adayların yerine giren, sahte evrak ve kimlik belgesi düzenleyerek halk dilinde ‘ joker‘ olarak adlandırılan 6 kişi gözaltına alındı.  Devam eden çalışmalarda bahse konu olayla bağlantıları olduğu tespit edilen ve aralarında sürücü kursu sahibi ile kurs çalışanlarının da bulunduğu 9 şüpheli daha gözaltına alındı. Operasyonda  yapılan aramada sahte olarak düzenlenmiş kimlik belgeleri ile sınava giriş belgeleri ele geçirildi.Emniyetteki işlemlerin ardından adliye’ye sevk edilen 15 şüpheliden 3 şüpheli tutuklandı.

Olayla ilgili tahkikat devam ediyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın