Şanlıurfa yolsuzluk iddialarıyla çalkalanıyor!

Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP) İstanbul milletvekili Mahmut Tanal, Şanlıurfa İŞKUR İl Müdürü Lezgin Özmen ve Ahmet Memitanlı’nın görevden alınması...

 Şanlıurfa yolsuzluk iddialarıyla çalkalanıyor!

08.04.2022 - 14:12

Güncelleme : 08.04.2022 - 14:13

Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP) İstanbul milletvekili Mahmut Tanal, Şanlıurfa İŞKUR İl Müdürü Lezgin Özmen ve Ahmet Memitanlı’nın görevden alınmasının ardından ortaya atılan yolsuzluk iddialarıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in talimatıyla dün Şanlıurfa İŞKUR il müdürü Lezgin Özmen ve Müdür Yardımcısı Ahmet Memitanlı görevden alındı.

İl Müdürü ve Müdür Yardımcısının görevden alınmasında edindiği bilgi karşısında kahrolduğunu dile getiren CHP’li Mahmut Tanal Hayali kurslarla devletin zarara uğratıldığı iddia edildiğini ve SGK müfettişlerinin ‘sahte istihdamları’ tespit ettiği, İŞKUR yönetiminin gereğini yapmadığı, yanlışın devam ettirildiği öne sürdü.

 

MÜFETTİŞLER HER ŞEYİ DİDİK DİDİK İNCELESİN

Şanlıurfa İŞKUR İl Müdürlüğünün yolsuzluk iddialarıyla çalkalandığı belirten Vekil Tanal paylaşımda şu ifadelere yer verdi; İŞKUR Genel Müdürlüğü’nde raporların bulunduğu, aylardır bu durumun (usulsüzlük) bilindiği, kimsenin harekete geçmediği ileri sürülüyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’e çağrıda bulunuyorum. Vakit kaybetmeksiniz Şanlıurfa İŞKUR İl Müdürlüğü’ne müfettiş gönderin. Müfettişler her şeyi didik didik incelesin. Ucu hangi bürokrata, hangi milletvekiline, hangi siyasetçiye, hangi şahsa, hangi firmaya dokunursa dokunsun, kararlılıkla sonuna kadar gidilmelidir. Bu konuda kamuoyunu da bilgilendirin. Hemen Cumhuriyet Başsavcılığına da suç duyurusunda bulunun. Delillerin karartılmasına göz yummayın. Şüphelilerin mal varlıkları araştırılsın. Açlığa mahkûm edilen, iş bulamayan vatandaşlarımız, Şanlıurfalı gençlerimiz için bu meselenin takipçisi olacağız.’’dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın