Şanlıurfa 1. Amatör kümede zirve yarışı kızışıyor

Şanlıurfa 1. Amatör kümede 5. hafta maçları tamamlandı. İki grup halinde oynanan müsabakalarda A Grubunda Siverekspor ve B Grubunda Şanlıurfa Genç...

 Şanlıurfa 1. Amatör kümede zirve yarışı kızışıyor

14.11.2023 - 11:06

Güncelleme : 14.11.2023 - 11:06

Şanlıurfa 1. Amatör kümede 5. hafta maçları tamamlandı. İki grup halinde oynanan müsabakalarda A Grubunda Siverekspor ve B Grubunda Şanlıurfa Gençlerbirliği haftayı lider olarak kapattılar.

Şanlıurfa 1. Amatör kümede 5. hafta maçları tamamlandı. İki grup halinde oynanan müsabakalarda A Grubunda Siverekspor ve B Grubunda Şanlıurfa Gençlerbirliği haftayı lider olarak kapattılar.

A Grubunda şampiyonluk mücadelesi veren 3 takım Siverekspor, Şanlıurfa DSİSpor ve El Ruhaspor arasında kıyasıys yarış devam ediyor. Ligin 5. haftasında Siverekspor kendi evinde Eyyüpspor’u 3-1 mağlup ederek puanını 11’e çıkartarak liderliğini sürdürdü.

En yakın takipçisi olan Şanlıurfa DSİSpor Genç Karakeçilispor’u 42-, El Ruhaspor ise Hatemispor’u 1-0 mağlup ederek lideri yakın takibe aldılar.

 

TOPLU SONUÇLAR

Genç Karakeçililerspor : 2 – 4 : Şanlıurfa DSİ

Hatemispor : 0 – 1 : El Ruhaspor

Siverekspor : 3 – 1 : Eyyüpspor

Yeni Halspor : 1 – 3 : Uyanışspor

 

 ŞANLIURFA GENÇLERBİRLİĞİ ZİRVEDE

Her geçen haftası ayrı heyecana sahne olan B Grubunda müsabakalar kıran kırana geçiyor. Sezona şampiyonluk parolasıyla başlayan 4 takım arasında şampiyonluk yarısı devam ediyor.

Ligin 5. haftasında Şanlıurfa Gençlerbirliği Karaköprü 63 Spor’u 3-1 mağlup ederek 9 puanla liderlik koltuğuna oturdu.

Grupta 3 takım 7 puana sahip olduğu görünmektedir. Şanlıurfa Fıratspor deplasmanda gülen taraf oldu. Grubun güçlü ekiplerinden Ceylanpınar Tigemspor’u 3-1 mağlup ederek şampiyonluk yolunda büyük bir engeli açarak taraftarlarını mutlu etti.

 

TOPLU SONUÇLAR

Ceylanpınar Tigemspor : 1 – 3 : Şanlıurfa Fıratspor

Viranşehirspor : 2 – 2 : Şanlıurfa Karşıyaka

Şanlıurfa Gençlerbirliği : 3 – 1 : Karaköprü 63 Spor

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın