Sağlık çalışanlarına eğitim verildi

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü tarafından, sağlık çalışanlarına yönelik Yenidoğan Canlandırma Programı Uygulama Eğitimi düzenlendi. Eğitimi tamamla...

 Sağlık çalışanlarına eğitim verildi

28.10.2022 - 11:49

Güncelleme : 28.10.2022 - 11:49

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü tarafından, sağlık çalışanlarına yönelik Yenidoğan Canlandırma Programı Uygulama Eğitimi düzenlendi. Eğitimi tamamlayan kursiyerlere sertifikaları törenle verildi.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü 25-26-27 Ekim tarihlerinde Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı toplantı salonlarında, Yenidoğan Canlandırması (NRP) uygulayıcı eğitimi verildi. Eğitime toplam 60 ( kamu, özel ve üniversite, doğum yapılan sağlık kuruluşlarında görev yapan hekim,  ebe, hemşire ) personel katıldı.

Sağlık Bakanlığı tarafından “bebek ve yenidoğan ölümlerinin en aza indirilmesi” amacıyla bütün personelin canlandırma eğitimi alması için yürütülmekte olan NRP Eğitimleri 3 gün sürdü. Eğitim kapsamında teorik ve pratik sınavları başarıyla geçen katılımcılara sertifikaları yapılan tören ile verildi.

 

“SİZLERDE ARTIK EKİBİN BİR ÜYESİSİNİZ”

Eğitim komite Başkanı İzmir Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli Doç. Dr. İlker Günay, katılımcılara; “Sizlerde artık ekibin bir üyesisiniz,  almış bu eğitimi kendi çalıştığınız hastanelerde arkadaşlarınıza anlatacak eğiteceksiniz. Şanlıurfalı bebekler adına hoş geldiniz diyorum” dedi.

Farklı illerden oluşan NRP Eğitim ekibinde, Konya İl Sağlık Müdürlüğünde görevli Ebe Leyla Pamuk, Konya Şehir Hastanesinde görevli Uzm. Dr. Beyza Özcan, Konya Dr. Ali Kemal Belviranlı Kadın Doğum ve Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesinde görevli Ebe Ülker Özen, İstanbul Eğitim Araştırma Hastanesinde görevli Prof. Dr. Serdar Cömert, Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğünde görevli Hem. Mevlüde Yazıgan, Niğde İl Sağlık Müdürlüğünde görevli Ebe Şerife Yavuz, Trabzon Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Öğrt. Sevil Özmen,  Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesinde görevli Hem. Dilek Kaptan, Trabzon Karadeniz Yoğun Bakım Hemşireleri Derneği Dernek Başkanı Süheyla Kasım ve ilimiz eğitimcileri tarafından NRP kursu tamamlanmıştır.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın