MHP istedi AK Parti kabul etti!

AK Parti ve MHP, bugün 11:00'de seçim kanunu hakkında basın mensuplarının sorularını yanıtlayacak. İki partinin de seçim kanunu konusunda anlaştığı öğrenilirken, tasarıya göre seçim barajı %10'dan %7'ye ...

 MHP istedi AK Parti kabul etti!

14.03.2022 - 9:59

Güncelleme : 14.03.2022 - 9:59

AK Parti ve MHP, bugün 11:00’de seçim kanunu hakkında basın mensuplarının sorularını yanıtlayacak. İki partinin de seçim kanunu konusunda anlaştığı öğrenilirken, tasarıya göre seçim barajı %10’dan %7’ye düşürülecek. Aynı şekilde tek başına seçime giren ve %3’ün üstüne oy alan partiler ise hazine yardımı alabilecekler.

Ankara siyaseti bugün güne hızlı ve sıcak başladı. Seçim kanunu noktasında bir son dakika gelişmeleri yaşanıyor. AK Parti milletvekili Hayati Yazıcı ile MHP milletvekili Feti Yıldız, bugün birlikte seçim kanunu hakkındaki son tasarıyı basın karşısında anlatacak. MHP’nin talebi doğrultusunda mecliste grup kurarak seçime girmenin önü kapanacak.

BARAJ %7’YE DÜŞÜYOR!

Seçim barajı yüzde ondan yüzde yediye düşecek.

AK Parti ve MHP’nin seçim kanunu teklifi bugün açıklanacak.

%3’Ü GEÇEN PARTİLERE HAZİNE YARDIMI

Seçime tek başına giren ve yüzde üç oy alan partiler de artık hazine yardımı alabilecekler. Partilerin grup kurarak seçime girmesinin ise önüne geçileceği öğrenildi. AK Parti milletvekili Hayati Yazıcı ve MHP milletvekili Feti Yıldız bugün saat 11:00’de birlikte açıklama yapması bekleniyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın