Bayramda hangi köprüler ve otoyollar ücretsiz olacak?

Kurban Bayramı'nda seyahat edecek vatandaşlar seyahat planlarını yapmadan önce Bayramda köprüler ücretsiz mi? sorusuna yanıt aradı. Bayramda hangi köprülerin ücretsiz, hangi köprülerin ücretli olduğunu araşt...

 Bayramda hangi köprüler ve otoyollar ücretsiz olacak?

04.07.2022 - 8:33

Güncelleme : 04.07.2022 - 8:33

Kurban Bayramı’nda seyahat edecek vatandaşlar seyahat planlarını yapmadan önce Bayramda köprüler ücretsiz mi? sorusuna yanıt aradı. Bayramda hangi köprülerin ücretsiz, hangi köprülerin ücretli olduğunu araştırılmaya başlandı. Konu hakkında Bakan Karaismailoğlu müjdeli haberi verdi.. Peki, Bayramda köprüler ücretsiz mi 2022? Kurban Bayramı’nda hangi köprüler ücretsiz? Bayramda köprü geçişleri ücretli mi bedava mı olacak? İşte detaylar… Haberler.com’dan edinilen bilgiye göre, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, katıldığı canlı yayın programında Kurban Bayramı için beklenen müjdeyi kamuoyu ile paylaştı. Ramazan Bayramı’nda seyahat edecek vatandaşlar seyahat planlarını yapmadan önce Bayramda köprüler ücretsiz mi? sorusuna yanıt aradı. Peki, Bayramda köprüler ücretsiz mi 2022? Kurban Bayramı’nda hangi köprüler ücretsiz? Bayramda köprü geçişleri ücretli mi bedava mı olacak? Kurban bayramında köprüler tamamen ücretsiz mi?

BAYRAMDA KÖPRÜLER ÜCRETSİZ Mİ?

Bakan Karaismailoğlu, devletin işlettiği köprü ve otoyolların bayramda ücretsiz olarak hizmet vereceğini söyledi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, TRT Haber’in canlı yayınına katılarak önemli açıklamalarda bulundu. Yap-İşlet-Devret modeline ilişkin muhalefet tarafından yapılan eleştirilere yanıt veren Bakan Karaismailoğlu, bayramda köprü ve otoyolların ücretsiz olacağını müjdesini verdi.

“DAHA 1 KURUŞ ÖDEMEDİK”

Yap-işlet-devret modeline yönelik eleştirilere 1915 Çanakkale Köprüsü üzerinden cevap veren Karaismailoğlu, “Bakın daha 1 kuruş ödemedik. Proje bitti, 4 yıl gibi kısa bir sürede bitti. 2 milyar 545 milyon euroluk finansal giderin bir geri dönüşü olacak. Ortalama süreye geldiğinde artıya geçmeye başlayacak. 2040 yılına geldiğimizde bu projeler sayesinde bütün ulaştırma altyapı bakanlığı artık kendi gelirini kendi üreten bir bakanlık haline dönecek bu projeler sayesinde.” dedi.

“REKOR SÜREDE METROYU BİTİRİP HİZMETE AÇIYORUZ”

Karaismailoğlu, İstanbul’da yapımını üstlendikleri Kağıthane-İstanbul Havalimanı hattının okullar açılmadan önce hizmete gireceğini belirtti. Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi-Kayaşehir metro hattını da yaz sonu açmayı hedeflediklerini kaydeden Karaismailoğlu, “Gelişmiş ve çok yüksek metroyu İstanbul Büyükşehir Belediyesi yapamayacağını söylediği için biz ondan hızlıca devraldık ve tam iki yıllık kısa bir sürede rekor bir zamanda bu metroyu bitirip vatandaşın hizmetine sunuyoruz.” diye konuştu.

“YÜKSEK HIZLI TREN HATLARI ARTACAK”

Demiryolu yatırımlarını hatırlatan Bakan Karaismailoğlu, 8 ilde olan hızlı tren hatlarını 52 ile çıkarmayı amaçladıklarını dile getirdi. Karaismailoğlu, önümüzdeki yılın ilk aylarında Ankara-Sivas hızlı tren hattını açacaklarını, onun yanında da devam eden tam 4500 kilometrelik demiryolu yatırımları olduğunu söyledi.

HANGİ OTOYOLLAR VE KÖPRÜLER ÜCRETSİZ OLACAK?

İzmir – Çeşme Otoyolu İzmir – Aydın Otoyolu 15 Temmuz Şehitler Köprüsü Fatih Sultan Mehmet Köprüsü Çukurova Otoyolları (Adana Doğu Alın – Şanlıurfa kesimi) Çukurova Otoyolları (Niğde – Mersin – Adana Batı Kesimi) Avrupa Otoyolu (Mahmutbey – Edirne Kesimi) Anadolu Otoyolu (Çamlıca İstasyonu – Akıncı Kesimi) Gebze – Orhangazi – İzmir (İzmit Körfez geçişi ve bağlantı yoları dahil)

HANGİ OTOYOLLAR VE KÖPRÜLER ÜCRETLİ OLACAK?

Yavuz Sultan Selim Köprüsü (3. Köprü) Kuzey Marmara Otoyolu Avrasya Tüneli Osmangazi Köprüsü Menemen Aliağa Çandarlı Otoyolu Ankara – Niğde Otoyolu

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın