BAŞKONSOLOS SAJAD SOLTANZADEH’TEN BAŞKAN PELTEK’E ZİYARET

İran Erzurum Başkonsolosu Sajad Soltanzadeh, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek’e bir ziyaret gerçekleştirdi.Temasları kapsamında Şanlıurfa’ya gelen İran İsla...

 BAŞKONSOLOS SAJAD SOLTANZADEH’TEN BAŞKAN PELTEK’E ZİYARET

10.06.2021 - 10:18

Güncelleme : 10.06.2021 - 10:18

İran Erzurum Başkonsolosu Sajad Soltanzadeh, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek’e bir ziyaret gerçekleştirdi.

Temasları kapsamında Şanlıurfa’ya gelen İran İslam Cumhuriyeti Erzurum Başkonsolosu Sajad Soltanzadeh ve beraberindeki heyet, ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek ile makamında görüştü. Gerçekleşen ziyarette Başkan İ.Halil Peltek, Başkonsolos Soltanzadeh’e Şanlıurfa’nın ekonomik, sanayi, ticari ve tarım potansiyel hakkında bilgi verdi. Şanlıurfa’nın sanayi ve tarım ürünlerinin, İran dâhil olmak üzere birçok Orta Doğu ülkesine ihraç edildiğini, ticaret hacminin arttırılması kapsamında işbirliğine açık olduklarını da ifade eden Başkan Peltek, Başkonsolos Soltanzadeh’e ziyaretinden dolayı teşekkür etti.

Başkonsolos Soltanzadeh de kendilerini ağırlayan Başkan İ.Halil Peltek’e teşekkür ederek, “Yaklaşık 8 ay önce Erzurum’a geldim. Programımız çerçevesinde, sınır illerine yönelik ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda Şanlıurfa’ya geldik. Şanlıurfa önemli ve tarihi bir şehir. Sayın Başkana nezaketinden dolayı şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın