BAŞKAN YALÇINKAYA İLE AKÇAKALE AVRUPA STANDARTLARINA YÜKSELİYOR

Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya çevre düzenlemesine başlanılan hastane kavşağındaki çalışmaları yerinde inceleyerek Akçakale'nin Avrupa'daki ilçeler gibi girişi olacak" dedi. Akçakal...

 BAŞKAN YALÇINKAYA İLE AKÇAKALE AVRUPA STANDARTLARINA YÜKSELİYOR

17.10.2021 - 8:36

Güncelleme : 17.10.2021 - 8:36

Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya çevre düzenlemesine başlanılan hastane kavşağındaki çalışmaları yerinde inceleyerek Akçakale’nin Avrupa’daki ilçeler gibi girişi olacak” dedi.

 

Akçakale Belediyesi tarafından Büyükşehir Belediyesi’nin de desteği ile Petroller ve Ceylanlı Kavşaklarının ardından Hastane Kavşağı’nda da çevre düzenlemesi başladı.

 

Çalışmalar kapsamında toprak düzenlemesi, bordür döşeme yapılırken yeşillendirme çalışmaları da yapılmaya başlandı. Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya da beraberinde Akçakale Belediye Başkan Yardımcısı Halef Karataş ile birlikte çalışmaları yerinde incelemek için bölgeye gitti.

 

BAŞKAN YALÇINKAYA: KAVŞAKLAR BU ŞEHRE YAKIŞIR HALE GETİRİLECEK

 

Çalışmaların hızlandırılması talimatını veren Başkan Yalçınkaya ilçenin batıdaki ve Avrupa’daki ilçeler düzeyinde olacağına dikkat çekerek “Sınırda yıldız ilçe yaratma gayretimiz devam ediyor. Bu gayretle uluslararası anayolda 3 kavşak düzenlemesi var. Son aşamasında geldik. Kavşakları bu şehre yakışır hale getirip insanlarımızın hizmetine sunacağız. Batıdaki, Avrupa’daki ilçelerdeki gibi bir girişi olacak. Prestij Caddemiz 12 kilometre. Bunu tamamlamaya çalışıyoruz. Prestij cadde üzerinde kavşakları, çiçekleri, ağaçları ve aydınlatmaları hepsini bir arada bir bütün olarak bu şehrin hizmetine sunacağız. Hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

 

Başkan Yalçınkaya daha sonra bölgeden ayrıldı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın