BAŞKAN CANPOLAT’TAN MEVLİD KANDİLİ MESAJI

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, Mevlid Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajında, İslam Aleminin kandili tebrik ederek, “Hayatımıza güneşten aydınlık bir nurla doğan Peygamber Efendimizin (sav) üm...

 BAŞKAN CANPOLAT’TAN MEVLİD KANDİLİ MESAJI

18.10.2021 - 10:07

Güncelleme : 18.10.2021 - 10:07

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, Mevlid Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajında, İslam Aleminin kandili tebrik ederek, “Hayatımıza güneşten aydınlık bir nurla doğan Peygamber Efendimizin (sav) ümmetinden olmayı bize nasip eden Allah (cc), bizleri O’nun gösterdiği yoldan da ayırmasın” ifadelerini kullandı.

 

Başkan Mehmet Canpolat, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav) yeryüzünü teşrifinin yıl dönümü münasebetiyle idrak edilen Mevlid Kandili mesajında, şunları kaydetti:

“Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav) yeryüzünü teşrifinin yıl dönümünde O’nu salat ve selam ile anıyoruz. Karanlığın bıçak gibi kestiği insanlığı, varlığıyla nura ve onura kavuşturan Hz. Muhammed (sav), tebliği, tebyini ve temsili ile “en güzel örnek” olarak Allah tarafından bize rehber olarak gönderilmiştir. O’nun doğum gününü kutlamak, karanlıktan aydınlığa çıkan insanlığın kurtuluşunu kutlamaktır. Kendini taşlayanlara karşı bile merhamet dileyen Peygamber Efendimiz (sav), dünyanın içine gark olduğu zulüm, kan ve gözyaşından kurtuluş reçetesini hakkıyla anlayanlara hayatıyla sunmuştur. Bizler, O’nun elçiliğini yaptığı ilahi mesajın ve sözüyle eyleminin birlikteliğini vaaz eden hayatını, tarumar olmuş bu dünyada ne kadar örnek alırsak, o kadar hayatımızı mamur kılmış olacağız. İlahi vahyin ışığında, O’nun sünnet-i seniyyesini idrak ve ifa edersek, O’nun doğum gününü hakkıyla kutlamış olmanın gururunu yaşamış olacağız. Fatih Sultan Mehmed’in de şiirinde bahsettiği gibi: “Sana çıkacaksa durmaz yürürüm, Sonu sen çıkmayan yönü istemem, yolu istemem.” Hayatımıza güneşten aydınlık bir nurla doğan Peygamber Efendimizin (sav) ümmetinden olmayı bize nasip eden Allah (cc), bizleri O’nun gösterdiği yoldan da ayırmasın. Bu duygularla hemşerilerimizin ve tüm İslam aleminin Mevlid Kandili’ni kutlar, Allah’tan bizleri Hz. Muhammed’in ümmetine layık kılmasını dilerim. Doğduğu güne, hayatına, vefat ettiği güne ve adının anıldığı her zamana salat ve selam olsun. Mevlid Kandilimiz mübarek olsun.”

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın