BAĞIMLILIK İLE MÜCADELE EĞİTİMİ YAPILDI

Türkiye bağımlılık ile mücadele programı Şanlıurfa il müftülüğü ve Yeşilay tarafından müftülük il binası konferans salonunda yapıldı.Düzenlenen programa Şanlıurfa İl Müftüsü Ramazan Tolan, Yeşilay şube b...

 BAĞIMLILIK İLE MÜCADELE EĞİTİMİ YAPILDI

16.06.2021 - 14:15

Güncelleme : 16.06.2021 - 14:15

Türkiye bağımlılık ile mücadele programı Şanlıurfa il müftülüğü ve Yeşilay tarafından müftülük il binası konferans salonunda yapıldı.

Düzenlenen programa Şanlıurfa İl Müftüsü Ramazan Tolan, Yeşilay şube başkanı Muharrem Çelik ve katılımcılar katıldılar.

Geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa il müftülüğüne atanan il müftüsü Ramazan Tolan bağımlılık ile yaptığı mücadele ile adından söz ettirdi.

İl Müftüsü Ramazan Tolan düzenlenen eğitimden önce yaptığı konuşmada şu görüşlere yer verdi: “Şanlıurfa mıza yaklaşık olarak bir aya yakın bir zaman oldu geleli. Geldiğim günden bu yana bağımlılık ile ilgili netür çalışmalar yapabilirim araştırması içersindeydim. Yeşilay Şube Başkanımız Muharrem Çelik beyle yaptığımız istişareler sonrasında bu eğitimi yapmak kararı verdik. Tabi Sayın Valimizin onayı ile birlikte. Şehrimizin, vatanımızın kendisine göre çok iyi yönleri var. Şanlıurfa peygamberler şehri olmasından dolayı büyük alimlerin burada bulunup önderler yetişdiği bir şehir olmasından dolayı mutlaka büyük üstünlükleri kaynakları vardır. İlçemizin her tarafını daha kendisine mahsus bazen hususi sorunları vardır. Ben bunu bu mübarek şehre geldikten sonra zaten iyilikleri her takdire şayan Türkiye’nin her yerinde de fazlası ile biliniyor ama buraya geldikten sonra özellikle sorunlarla biraz ilgilenmeye çalıştım. Şehrimize zaten çok iyi olan maneviyat olan arttırıcı hizmetleri mutlaka başlayacağız devam edeceğiz ama şehrimize halkımıza tehdit eden kötülükler varsa biz bunların önlemini almada çok acele etmemiz lazım. Resulullah sav zamanında halka, mala, mülke zarar verenler arasında ne geliyordur içki yani nedir bütün kötülüklerin anasıdır. Demek ki bu hala da büyük zarar oluyor. Ondan sonra nesli tamamen maalesef bozuyor. Bu benim için çok önemli sizin için de çok önemlidir ama önemli unsur bağımlılık yapan maddelerle ilgili mücadelemiz. Cumhurbaşkanı önderliğinde devam edecektir. Bilhassa Diyanet Başkanlığı bu konuların en önemli ayaklarından birisidir. Yeşilay zaten kuruluş amacı bu gibi kötü zararlı maddelerle mücadele etmek için kurulmuş devletimizin en kadim STK larindan birisidir. Dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın