STRATEJİK TURİZM EYLEM PLANLARI ÇALIŞTAYI YAPILDI

Bozova Stratejik Turizm Eylem Planı çalışmaları 2020 yılı Kasım ayında başlatılmasının ardından, hazırlanan çalışmaların taslaklarını değerlendirmek üzere ŞTGAŞ koordinasyonunda 01.04.2021 tarihinde çalıştay...

 STRATEJİK TURİZM EYLEM PLANLARI ÇALIŞTAYI YAPILDI

02.04.2021 - 14:32

Güncelleme : 02.04.2021 - 14:32

Bozova Stratejik Turizm Eylem Planı çalışmaları 2020 yılı Kasım ayında başlatılmasının ardından, hazırlanan çalışmaların taslaklarını değerlendirmek üzere ŞTGAŞ koordinasyonunda 01.04.2021 tarihinde çalıştay düzenlendi.

Bozova Belediyesi, Bozova Kaymakamlığı, Şanlıurfa Valiliği, Karacadağ Kalkınma Ajansı, Harran Üniversitesi Turizm ve Otel İşletme Bölümü, Şanlıurfa İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, DSİ. 15. Bölge Müdürlüğü, ŞURO, ŞUTUDER temsilcileri çalıştaya katılmış, görüş ve önerilerde bulunmuştur. Bozova Kaymakamı Sn. Akın Oruç ,Bozova Belediye Başkanı Sn. Suphi Aksoy, Bozova Belediye Başkan Yardımcısı Sn. İlhan Ziro ve ve ŞTGAŞ Genel Müdür Sn. Mehmet Uncu’nun başkanlığında gerçekleştirilen çalıştayda Bozova İlçesinde turizm sektörünün gelişmesi için ihtiyaç duyulan altyapı gereksinimleri tartışılmıştır. Bozova ilçesinin sahip olduğu doğal, kırsal-tarımsal ve kültürel varlıklarının korunması ve ilçede konaklama, seyahat, yeme içme sektörü, gezi rotaları, markalaşma ve tanıtım, pazarlama ve iletişim ana başlıklarında ilgili kurumların da görüşleri alınarak ve plan kararları öncelik sırasına göre uygulama aşamasına geçmek üzere toplam 11 adet proje ve fizibilite çalışmasının hazırlanacağı ifade edilmiştir. Şanlıurfa’nın 1,6 gün olan konaklama gün sayısını en az 3 güne çıkarmak için ilçelerin turizm destinasyonuna dönüştürülmesi ve diğer ilçelerde de ziyaretçi yoğunluğunun dengeli bir biçimde dağılması için Stratejik Turizm Eylem Planları çalışmaları devam etmektedir.

HABER MERKEZİ

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın