Acı haberi Şanlıurfa milletvekili duyurdu

Yozgat eski Belediye Başkanı ve Milletvekili Yaşar Erbaz hayatını kaybetti. Şanlıurfa Milletvekili Bekir Bozdağ sosyal medya hesabından başsağlığı...

 Acı haberi Şanlıurfa milletvekili duyurdu

05.06.2023 - 13:38

Güncelleme : 05.06.2023 - 13:38

Yozgat eski Belediye Başkanı ve Milletvekili Yaşar Erbaz hayatını kaybetti. Şanlıurfa Milletvekili Bekir Bozdağ sosyal medya hesabından başsağlığı mesajı yayımladı.

Şanlıurfa Milletvekili Bekir Bozdağ sosyal medya hesabından acı haberi duyurdu. Yozgat eski Belediye Başkanı ve Milletvekili Yaşar Erbaz hayatını kaybetti. Erbaz’ın vefatı sevenlerini adeta yasa boğdu.  Şanlıurfa AK Parti Milletvekili Bekir Bozdağ da Erbaz’ı unutmayarak başsağlığı mesajı yayımladı.

 

Bekir Bozdağ sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi;

“Hakkın rahmetine kavuşan Yozgat eski Belediye Başkanı ve Yozgat eski milletvekilimiz Yaşar Erbaz’a Allah’tan rahmet;ailesine ve yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum. Rabbim, merhameti ve mağfireti ile muamele eylesin. Makamı cennet, makamı âlî olsun, inşallah.

 

Yaşar Erbaz Kimdir?

 

“Fizik Yüksek Mühendisi, Siyasetçi, Yozgat Belediyesi eski Başkanı XIX. Dönem Yozgat Milletvekili. 1938, Yozgat doğumlu. Baba adı Necip, anne adı Mürşide. Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi, Devlet Lisan Okulu mezunu. İngilizce biliyor. Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü Şube Müdür Muavini, Bölge Müdürü ve Genel Müdür Başyardımcısı, Yozgat Belediye Başkanı olarak görev yaptı. 19. Dönem Yasama Dönemi  (– 24.12.1995). Yaşar Erbaz, 20.10.1991 genel seçimlerinde Refah Partisi’nden XIX. Dönem Yozgat Milletvekili seçilerek TBMM’de yasama çalışmalarına katıldı. Partisinden ayrılarak önce DHP’ye, sonra MÇP’ye, sonra da MHP’ye geçti. Evli, 3 çocuk babasıdır”

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın