YANMAZ: HER GÜN ELEKTRİK KESİLİYOR

Saadet Partisi İl Başkanı Niyazi Yanmaz, “Urfa’nın köylerinde elektrik kesilmeyen Allah’ın bir günü yok. Her gün elektrik kesiliyor. Bazen yarım saat, bazen 15 dakika, bazen de günlerce elektrik kesiliyor. D...

 YANMAZ: HER GÜN ELEKTRİK KESİLİYOR

16.03.2021 - 16:19

Güncelleme : 16.03.2021 - 16:19

Saadet Partisi İl Başkanı Niyazi Yanmaz, “Urfa’nın köylerinde elektrik kesilmeyen Allah’ın bir günü yok. Her gün elektrik kesiliyor. Bazen yarım saat, bazen 15 dakika, bazen de günlerce elektrik kesiliyor. Dedi.

Saadet Partisi İl Başkanı Niyazi Yanmaz, Şanlıurfa’da görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcileri ile bir araya geldi.

Saadet Partisi İl Başkanlığında düzenlenen basın toplantısında İl Başkanı Yanmaz, Ak Parti, yerel belediyeler, DEDAŞ ile ilgili eleştirilerde bulundu.

Pandemiden önce her hafta basın mensupları ile bir araya gelerek haftalık olağan toplantılar yapan İl Başkanı Yanmaz, Bundan sonra yine belirli aralıklar ile gazeteciler ile bir araya geleceğini belirtti.

Saadet Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Niyazi Yanmaz, Abdurrahman Kırıkçı’nın GES Projesi ile ilgili açıklamasını eleştirdi. Sadece çiftçilerin elektrik sorunu yaşamadığını hatırlatan Yanmaz, kentte sık sık elektrik kesintileri yaşandığını belirterek “Bunlar da mı birey olarak hepsi GES Projesine girsin. Bu bir akıl tutulmasıdır. Şanlıurfa’nın köylerinde her gün elektrikler kesiliyor. Bazen yarım saat bazen on beş dakika, bazen günlerce, Karaköprü ilçemizde elektrikler kesiliyor. ” dedi.

Saadet Partisi İl Başkanı Niyazi Yanmaz yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi: “Bir torba yasa çıkaracaksın, onu yürürlüğe koyacaksın, ondan sonra hayata geçireceksin. Peki bu süreç içerisinde, 21’nci yüzyılda, Türkiye’nin 8’nci büyükşehir olmuş bir ilde bu insanlar karanlıkta mı kalacak? Sen sadece çiftçiyi hedefleyerek söylüyorsun. Urfa’nın köylerinde elektrik kesilmeyen Allah’ın bir günü yok. Her gün elektrik kesiliyor. Bazen yarım saat, bazen 15 dakika, bazen de günlerce elektrik kesiliyor. Karaköprü ilçemizde elektrikler kesiliyor. Bunlar da mı birey olarak hepsi GES Projesine girsin. Bu bir akıl tutulmasıdır.” Dedi.

Ak Parti İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı’nın geçtiğimiz gün yaptığı basın toplantısına da değinen İl Başkanı Yanmaz, İktidar Partisi il başkanı şehir hastanesinin 2 yıl geciktiğini söyledi. Kaç kez temel atıldı ve alay konusu oldu. Herkes toprak yığınını taş yığınını paylaşarak dalga geçti.

Urfa´da sağlık perişan, insanlar Ankara’ya Antep’e İstanbul’a gidiyor. Gelir düşüğü insanlar maalesef hastanelerimizde can çekişiyorlar. Biz Eyyübiye’de hastane yaptık şehir hastanesine gerek yok dediler. Hem elektrik kesintisinde, hem sağlıkta en perişan il Şanlıurfa’dır.

Urfa’ya su gelirse tarım işçileri dışarı çıkmayacaklar denildi. Türkiye’nin dört bir yanına Şanlıurfa’dan tarım işçileri gidiyor hala. Siz Şanlıurfa’da sulu ziraat yapılıyor. Konya’da kuru ziraat yapılırken hiçbir tarım işçisi Konya’dan dışarı gitmiyor. Şanlıurfa’da ama maalesef insanlar hala farklı şehirlere gidiyor.” Dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın