URFA TURİZMİ MASAYA YATIRILDI

Şanlıurfa Turist Rehberleri Odası (ŞURO) tarafından organize edilen toplantıda yeni turizm sezonu öncesinde yapılacaklar paydaşlar ile birlikte masaya yatırılarak istişare edildi.Toplantıda pandemi etkis...

 URFA TURİZMİ MASAYA YATIRILDI

29.03.2021 - 9:32

Güncelleme : 29.03.2021 - 9:32

Şanlıurfa Turist Rehberleri Odası (ŞURO) tarafından organize edilen toplantıda yeni turizm sezonu öncesinde yapılacaklar paydaşlar ile birlikte masaya yatırılarak istişare edildi.

Toplantıda pandemi etkisinde geçtiğimiz yıl yaşanan sıkıntılar ve yeni sezonda neler yapılabileceği konusunda fikir alış verişi yapıldı.

Şanlıurfa Bölgesel Turist Rehberleri Odası ( ŞURO)  tarafından organize edilen toplantıda Şanlıurfa’daki Turizm Paydaşları bir araya gelerek durum değerlendirmesi yaptı.

Özel bir mekanda düzenlenen toplantıya ŞURO Başkanı Müslüm Çoban, İl Kültür ve Turizm Müdürü Aydın Aslan, Türkiye seyahat Acenteleri GAP Bölge temsili kurulu Başkanı yardımcısı Ali Canbek, TURSAB Yönetim Kurulu Üyesi Rahime Yaşar, H.Ü. Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ömer Faruk Demirkol, Kent Konseyi Genel Sekreteri Murat Karaer’in yanı sıra H.Ü. GAP İdaresi, Karacadağ Kalkınma Ajansı, TURSAB GAP BTK, TMMOB, Seyahat Acentaları gibi kamu karam ve kuruluşlarının yanı sıra Özel Sektör temsilcileri ile basın mensupları katıldı.

Toplantıda açıklama yapan ŞURO Başkanı Müslüm Çoban;  Turizm Bahar Sezonu başlangıcında Şanlıurfa’da durum değerlendirmesi ve Turist Rehberliği öğrencilerinin staj yapma durumlarını istişare etmek üzere Şanlıurfa’da ki turizm paydaşları olarak bir araya geldik. Yeni Normal ile birlikte başta Şanlıurfa olmak üzere Mezopotamya bölgesi olarak yeni turizm sezonuna hazır olduğumuzu belirtmek istiyoruz. Coronavirüs tablosunun mavi olduğu Şanlıurfa ve Bölgemiz turizm açısından da insanların rahatlıkla seyahat edebilmelerine, bu bölgedeki tarihi ve kültürel alanları gezmesine imkan sağlıyor. Bizlerde Turizm paydaşı kurum ve kuruluşlar olarak bu tablonun mavi olarak kalması ve insanlarımızın buraya gönül rahatlığı ile gelebilmesi için elimizden gelen tüm tedbirleri almış bulunuyoruz” diyerek yerli ve yabancı misafirlerin Şanlıurfa’ya ve Bölgeye rahatlıkla gelebileceklerini hatırlattı.

Müslüm Çoban; Bu tabloyu korumalıyız

Pandemi sürecinden en kötü etkilenen sektörün Turizm Sektörü olduğunu ve tedbirlere uymanın önemine vurgu yapan ŞURO Başkanı Müslüm Çoban sözlerine devamla; Bilindiği üzere Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 2019 Göbeklitepe Yılı ilanı ile Şanlıurfa ve bölge önemli ölçüde misafir ağırladı. Ama maalesef pandemi ile birlikte tüm dünyada olduğu gibi Türkiye ve Şanlıurfa’da turizm sektörü kötü etkilendi. Çok şükür yeni normal ile birlikte alınan tedbirler ile bölgemiz mavi renkte ve güvenli bir bölge. Sektörün tekrar canlanması ve bu canlılığın devam için bu tabloyu korumalıyız ve alınan tedbirlerden ödün vermemeliyiz” dedi.

Sektörün sıkıntılarının masaya yatırıldığı toplantıya katılan diğer katılımcılarda görü ve önerilerini sunarken ev sahipliğinden dolayı ŞURO Yönetim Kuruluna teşekkür ettiler.

MEHMET ER

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın