TESPİH ATÖLYESİNDE YAPILAN TESPİHLER BABALARA HEDİYE EDİLDİ

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, “Babalar Günü” dolayısıyla 11 Nisan Kadın Kültür ve Eğitim Merkez...

 TESPİH ATÖLYESİNDE YAPILAN TESPİHLER BABALARA HEDİYE EDİLDİ

22.06.2021 - 10:53

Güncelleme : 22.06.2021 - 10:53

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, “Babalar Günü” dolayısıyla 11 Nisan Kadın Kültür ve Eğitim Merkezinde düzenlediği tespih atölyesi ile çalışmalara katılanların hayal gücü ve el becerilerini de geliştirerek yaptıkları tespihleri babalarına hediye etmelerini sağladı.

Her evladın İlk kahramanı olan babalar, hediyelerin de en özeline layıktır elbette bu hassasiyetle harekete geçen Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı, katılımın 20 kişi ile sınırlandırıldığı tespih atölyesinde yapılan tespihler babalara hediye olarak döndü.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin, kadın destek ve eğitim merkezlerinde düzenlediği, İnsanların bir araya gelerek hayal güçlerini, el becerilerini ve grup çalışması yeteneklerini sergileyebilecekleri atölyeler, verimliliği ve öğrenimi ön planda tutarak bilgi ve deneyimi artırıyor. Atölyelerde eğitim alan kadınlar ileride kendi iş yerlerini de açarak aile ekonomilerine katkıda bulunuyor.

Geçen haftalarda kapı süsü atölyesi, mozaik bardak atlığı, ahşap yakma atölyesi, doğal sabun atölyesi ve şal üzerine keçe işleme etkinlikleri ile workshop çalışmaları yapılan atölyelere katılan vatandaşlar el emeği göz nuruyla kendi ürettiklerini ürünleri evlerinde süs eşyası olarak kullandı.

MİLLETVEKİLİ AÇANAL: “ZEYNEL BAŞKANIMIZIN ÖNDERLİĞİNDE KADINLAR HAYATIN HER ALANINDA”

11 Nisan Kadın Kültür ve Eğitim Merkezinde açılan tespih atölyesini ziyaret eden Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Zemzem Gülender Açanal “Burada Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanımızın önderliğinde çok fazla hizmet alanı açılmış. Kadınlarımızı buraya bekliyoruz. Burada çok güzel çalışmalar ve kurslar var. Kadınlarımızın faydalanabilecekleri çok büyük alanlar var. Bu imkanları kadınlarımız için seferber eden büyükşehir belediye başkanımıza teşekkür ediyorum. Hepimiz aynı gemideyiz biriz beraberiz sloganıyla kadınlarımıza bir hareket getireceğiz” diye konuştu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın