ŞANLIURFA’DA 3.AVRUPA SPOR FESTİVALİ GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Şanlıurfa Avrupa Birliği Bilgi Merkezi tarafından organize edilen “3.Avrupa Spor Festivali” 10-14 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek.Sporu, dayanışmayı, empati kurmayı teşvik etmek amacıyla Şan...

 ŞANLIURFA’DA 3.AVRUPA SPOR FESTİVALİ GERÇEKLEŞTİRİLECEK

08.07.2021 - 10:19

Güncelleme : 08.07.2021 - 10:19

Şanlıurfa Avrupa Birliği Bilgi Merkezi tarafından organize edilen “3.Avrupa Spor Festivali” 10-14 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Sporu, dayanışmayı, empati kurmayı teşvik etmek amacıyla Şanlıurfa Avrupa Birliği Bilgi Merkezi Koordinatörü Erol Yüncü tarafından planlanan festivalde, Şanlıurfa’nın farklı noktalarında çeşitli spor aktiviteleri düzenlenecek.

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) çatısı altında faaliyetine devam eden Şanlıurfa AB Bilgi Merkezi’nin AB ve Erasmus hakkında bilgilendirmelerde bulunacağı festival; 10 Temmuz’da TEGV futbol sahasında balon futbolu; 11 Temmuz’da Şanlıurfa bisiklet turu, 12 Temmuz’da Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan Engelli Koordinasyon ve Yaşam Merkezinde tekerlekli sandalye basketbol turnuvası ve empati basketbol maçı; 13 Temmuz’da Şanlıurfa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nde havalı atış ve jimnastik gösterisi, aynı gün SUKAY’da kano yarışı ve su kayağı gösterileri, 14 Temmuz’da ise NOVADA Park AVM önünde, halkın katılımıyla denge oyunu, canlı langırt, elastik basketbol gibi aktivitelerle gerçekleştirilecek.

Spor aktivitelerinin ardından EURODESK Şanlıurfa Sorumlusu İ.Halil Kılınç ve Harran Üniversitesi AB Uzmanı Mehmet Saim Duru AB, AB Projeleri ve Erasmus hakkında bilgilendirmelerde bulunacak.

Festivalin sonunda yerel gruplar tarafından mini konserler verilecek.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın