İLÇE BAŞKANI VURAL; PANKARTIMIZ BULUNDUĞU YERDEN SÖKÜLDÜ

CHP Halfeti ilçe Başkanı Mehmet Vural; Asmış olduğumuz “128 milyar dolar nerede?” pankartımız bulunduğu yerden söküldü. Bu da yetmez ilçe Başkanı olarak “ Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” neden...

 İLÇE BAŞKANI VURAL; PANKARTIMIZ BULUNDUĞU YERDEN SÖKÜLDÜ

21.04.2021 - 11:08

Güncelleme : 21.04.2021 - 11:08

CHP Halfeti ilçe Başkanı Mehmet Vural; Asmış olduğumuz “128 milyar dolar nerede?” pankartımız bulunduğu yerden söküldü. Bu da yetmez ilçe Başkanı olarak “ Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” nedeniyle ifademiz alındı. Dedi.

İlçe Başkanı Vural yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi: “Tüm vatandaşların aklında olan Hazine ve Mali Bakanlığı ile Merkez Bankası’nda olması gereken ‘128 milyar dolar nerede?’ sorusunu sormak adına CHP Halfeti ilçe Başkanlığı olarak üzerine, “128 milyar dolar nerede?” yazılı pankartımızı ilçe binamıza astık. Ancak pankartımızı daha asmadan güvenlik görevlilerinin, ilçe başkanlığımız da hazır bulunduğunu gördük. Bizlerden ‘128 Milyar Dolar Nerede’ pankartının sökülmesi istendi. Bizlerde buna müsaade etmedik ve bunun gerekçesini sorduk. Ne gerekçe ile sökmek istediklerini sorduk. Çünkü asmış olduğumuz pankartta gayet muhalefet partisi olarak halkımız adına demokratik çerçevede bir soruyu sorulmuştu. Bunun üzerine yetersiz bir gerekçe ile sanki bir suç unsuruymuş gibi aleacele bir şekilde  ‘Sulh Ceza Hakimliği’nden’ asmış olduğumuz pankartımıza el koyma kararı çıkarıldı. Bunun üzerine güvenlik şube ekiplerince asmış olduğumuz “128 milyar dolar nerede?” pankartımız bulunduğu yerden söküldü. Bu da yetmez ilçe Başkanı olarak “ Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” nedeniyle ifademiz alındı. Ana muhalefet partisi olmamız münasebetiyle demokratik hakkımızı kullanarak halkımız adına “128 Miyar Dolar Nerde” sorusunu sorduk. Sormuş olduğumuz afişin, sormuş olduğumuz sorununun neresinde halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama var? Bizler hiçbir zaman Cumhuriyet Halk Partisi olarak cumhuriyeti kuran parti halkın partisi olarak halkı ayrıştırmadık, kin ve düşmanlığa tahrik etmedik ve asla halkımızı aşağılamadık, aşağılamayız. Biz bu halkı ancak baş tacı ederiz. Aksine bu kararı çıkaranlar toplumu kutuplaştırmaktadır. Halkın ve muhalefetin soru sorma ve anayasal güvence altında olan ifade özgürlüğünün önünü kesmek için zorlama gerekçelerle bu kararı ve bu suç isnadında bulunmuşlardır. Bizim vicdanımız rahattır. Tarih tüm bu olan bitenleri yazıyor ve yazacaktır. Herkes hak ettiğinin tarih önün de ve halkın önün de hesabını verecektir. Halkımız bunun hesabını soracak ve ilk seçimde de demokrasinin olmazsa olmazı seçimlerde iktidarada gerekli dersi verecektir. Tüm bu gelişmeleri aziz milletimizin takdir ve tensiplerine bırakıyoruz. Son olarak bunu belirtmek isteriz ki; CHP olarak 128 Miyar Dolar Nerede? Sorusunu soruyoruz ve sormaya da devam edeceğiz.” Dedi.

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın