HALİLİYE BELEDİYESİ, 275 SPORCUNUN TERFİ SINAVINA EV SAHİPLİĞİ YAPTI

Haliliye Belediyesinin katkıları ile Türkiye Kick Boks Federasyonu tarafından 30 ilden 275 sporcunun katılımıyla Şanlıurfa’da ilk kez terfi imtihanları gerçekleştirildi. Terfi alan sporculara belgelerini tak...

 HALİLİYE BELEDİYESİ, 275 SPORCUNUN TERFİ SINAVINA EV SAHİPLİĞİ YAPTI

08.08.2021 - 13:35

Güncelleme : 08.08.2021 - 13:35

Haliliye Belediyesinin katkıları ile Türkiye Kick Boks Federasyonu tarafından 30 ilden 275 sporcunun katılımıyla Şanlıurfa’da ilk kez terfi imtihanları gerçekleştirildi. Terfi alan sporculara belgelerini takdim eden Belediye Başkan Canpolat, gençlerin ve sporun her zaman yanında olacaklarını söyledi.

 

Haliliye Belediyesi Sabiha Özlek Spor Salonunda gerçekleşen terfi sınavlarına, Başkan Mehmet Canpolat, Vali Yardımcısı Mustafa Akın, Türkiye Kick Boks Federasyonu Başkanı Salim Kayıcı ve sporcular ile aileleri katıldı. Terfi sınavlarında gerekli yeterlilikleri sağlayan ve kriterleri yerine getiren 275 sporcu terfi almaya hak kazandı. Programın açılış konuşmasını yapan Başkan Canpolat, her zaman gençlerin yanında olduklarını aktardı. Başkan Canpolat, şunları kaydetti:

“Şanlıurfa en genç nüfusa sahip 20 yaş ortalaması ile Türkiye’nin parlayan bir yıldızı. Bizlerde şu inançlayız yerel yöneticiler olarak geleceğe yatırım gençliğe yatırımdır anlayışı ile hareket ediyoruz. Bu manada spor denilince sadece futbol akla gelmesin Haliliye Belediyesi olarak salon sporlarında da branşlarımızla başarılıyız. Şu anda 1’inci ligde mücadele eden voleybol takımımız var, masa tenisi takımımız var, judo ile ilgili var tekvando, karate var şu an şampiyonlar çıkardığımız kick boks takımımız var. İnşallah bizlerde bu hususta Şanlıurfalı gençlerimizi böyle gençlerimizi daha ileriye taşıyabilmek adına, geleceğimizi daha aydınlık hale getirebilmek adına Haliliye Belediyesi olarak gençlere gençliğe ve spora olan yatırımlarımız ve hizmetlerimize devam edeceğiz.”

 

Federasyon Başkanı Salim Kayıcı ise konuşmasında, Şanlıurfa’nın kendileri için önemli bir şehir olduğunu ve başarılı sporcular yetiştirdiğini anlattı. Kayıcı, “Genç bir Belediye Başkanımız var kendisine terfi sınavlarını burada yapalım dediğimizde sağ olsu kabul etti” dedi. Federasyon Başkanı Salim Kayıcı, Başkan Canpolat’a destekleri için teşekkür etti.

Vali Yardımcısı Mustafa Akın da, böylesine güzel bir programa katılmanın mutluluğunu yaşadığını anlatırken, gençlere başarılı olmalarını ve şanlı bayrağımızı dalgalandırmalarını istediğini kaydetti.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın