EKİNCİ’DEN VİRANŞEHİR’E “MEGA” PROJE

VİRANŞEHİR MİLLET BAHÇESİ’NE KAVUŞUYOR Başkan Salih Ekinci’nin müjdesini verdiği Millet Bahçesi, halkın öncelikli yaşam ve dinlenme alanı olacak. VİRANŞEHİR/ Viranşehir halkı, içind...

 EKİNCİ’DEN VİRANŞEHİR’E “MEGA” PROJE

04.03.2021 - 15:24

Güncelleme : 04.03.2021 - 15:24

VİRANŞEHİR MİLLET BAHÇESİ’NE KAVUŞUYOR

 

Başkan Salih Ekinci’nin müjdesini verdiği Millet Bahçesi, halkın öncelikli yaşam ve dinlenme alanı olacak.

 

VİRANŞEHİR/ Viranşehir halkı, içinde mesire alanı, çocuk oyun alanları, bisiklet parkuru, koşu ve yürüyüş parkuru ile dinlenme alanlarının yer alacağı Millet Bahçesi’ne kavuşuyor.

 

Göreve geldiği günden beri verdiği tüm sözleri bir bir yerine getirip, mega projelere imza atan Belediye Başkanı Salih Ekinci, Millet Bahçesi Projesi’nin ihaleye çıkılacağını müjdeledi.

 

Başkan Ekinci, 25.03.2021 tarihinde 140 bin metrekare alan üzerine kurulacak olan devasa Millet Bahçesi Projesi tamamlandığında, halkın en gözde buluşma merkezi olacağını belirterek, “Halkımız doğa ile iç içe huzur ve güven içinde aile, eş ve dostlarıyla hoşça vakit geçirebilecekler” dedi.

 

Ekinci, Viranşehir Curcup Deresi bölgesinde, içinde mesire alanı, çocuk oyun alanları, bisiklet parkuru, koşu ve yürüyüş parkuru ile dinlenme alanlarının yer alacağı projenin 140 dönümlük alana inşa edileceğini bildirdi.

 

Başkan Salih Ekinci, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı desteğiyle ilçeye devasa bir yeşil alan kazandıracak olmanın sevinç ve heyecanını yaşadıklarını belirterek, “Bu alanın Millet Bahçesi yapılması ile ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’a durumu iletmiş ve projemizin onayını almıştık. Proje İhalesinin ardından kısa sürede başlayacak çalışmaların ardından ilçemize yakışır güzellikte olacak” dedi.

 

Millet Bahçesi’nin hayırlı uğurlu olması temennisinde bulunan Başkan Ekinci, şunları kaydetti:

 

“Millet Bahçesi Projemizin hayata geçmesini sağlayan başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Bakanımız Sayın Murat Kurum, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcımız Sayın Fatma Varank’a ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.”

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın