DOĞAN: HAKLI MÜCADELEMİZİ SONUNA KADAR SÜRDÜRECEĞİZ

Lastik-İş Sendikası Şanlıurfa Bölge Temsilcisi Orhan Doğan, Grev sürecinde işveren tarafından talep edildiğinde her türlü görüşme ve müzakereye açık olmakla beraber bu haklı mücadelemizi sonuna kadar sürdüre...

 DOĞAN: HAKLI MÜCADELEMİZİ SONUNA KADAR SÜRDÜRECEĞİZ

22.06.2021 - 10:47

Güncelleme : 22.06.2021 - 10:47

Lastik-İş Sendikası Şanlıurfa Bölge Temsilcisi Orhan Doğan, Grev sürecinde işveren tarafından talep edildiğinde her türlü görüşme ve müzakereye açık olmakla beraber bu haklı mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Dedi.

Doğan yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi: “Türkiye Petrol Kimya ve Lastik Sanayicileri Sendikası  LASTİK İŞ  ile isviçreli georg fischer Hakan plastik işyeri toplu iş sözleşmesi yasal süreci içerisinde anlaşma ile sonuçlanmamıştır. 11 Haziran 2021 cuma günü grev uygulama kararı alındığı halde son gün son saate kadar yapılan müzakerelerde bir sonuca ulaşılamamıştır . Grev sürecinde ücret zamları,  birleşik sosyal yardım,  sosyal yardımların 2 yıl artışı , erzak yardımları , giyim çeki ve aile yardımı konusunda uyuşmazlık yapılan müzakerelerde bir çözüme ulaşmamış tır. Georg fischer Hakan plastik işçisi yapılan müzakereler neticesinde geldiğimiz noktada grev kararını uygulamaya başlamıştır. Grev sürecinde işveren tarafından talep edildiğinde her türlü görüşme ve müzakereye açık olmakla beraber bu haklı mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz.” Dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın