Ceylanpınar Kırsalına 121 Km Stabilize Yol Yapıldı

Ceylanpınar Belediye Başkanı Feyyaz Soylu, belediye bünyesindeki Kilitli Parke Fabrikası kurulum çalışmaları sürerken kırsalda toplam 121 kilometre stabilize yol çalışmalarının yapıldığını bildirdi.Başka...

 Ceylanpınar Kırsalına 121 Km Stabilize Yol Yapıldı

17.03.2021 - 13:00

Güncelleme : 17.03.2021 - 13:00

Ceylanpınar Belediye Başkanı Feyyaz Soylu, belediye bünyesindeki Kilitli Parke Fabrikası kurulum çalışmaları sürerken kırsalda toplam 121 kilometre stabilize yol çalışmalarının yapıldığını bildirdi.

Başkan Soylu, yoğun çabalar sonucu hayata geçen Kilitli Parke Fabrikası tamamlandığında ise tüm kırsal mahallelerde kilitli parke döşeme hamlesine start verileceğini açıkladı.

Ceylanpınar Belediyesine bağlı ekiplerin son durağı ise Yukarı Taşlıdere Mahallesi oldu. Ekipler, stabilize yol çalışmalarında öncelikli olarak okul ve camilerin yol güzergahlarında yoğunlaşıyor. Ardından ana yolla bağlantılı sokakların stabilize yol çalışmaları yapılarak daha kullanışlı hale getiriliyor.

Ceylanpınar ilçe kırsalında yaşayan vatandaşların ulaşımını kolaylaştırmayı amaçlayan Belediye ekipleri yoğun çaba harcıyor. Şu ana kadar 17 mahallenin mahalle içi stabilize yol çalışmalarını tamamlayan ekipler, toplamda 121 kilometre stabilize yol ile 155 kilometre reglaj çalışmaları yaptı.

Destek Hizmetler Müdür Vekili Adnan Daşkıran, ‘’Belediye Başkanımız Feyyaz Soylu’nun talimatlarıyla yaklaşık 6 aydan beri ilçe merkezine bağlı kırsal mahallelerimizde mahalle içi yolların reglaj çalışmalarını yapıyoruz. Bugün de Yukarı Taşlıdere kırsal Mahallemizdeyiz. Şuan Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz ile koordineli Destek Hizmetler Müdürlüğü ekiplerimizce diğer çalışmalarda olduğu gibi köy içi ulaşım yollarını stabilize çalışmaları devam ediyor. Hedefimiz bütün kırsal mahallelere ulaşmak yönündedir. Belediye başkanımızın talimatı bu yöndedir” dedi.

Bunun yanında kilitli parke çalışmalarının devam ettiğini vurgulayan Daşkıran, “İleriye dönük olan bu çalışmalar kilitli parke taşlarının da zemini sağlamış oluyor. Buda farklı bir planlama ve proje dahilinde devam etmektedir. Amacımız tüm kırsal mahallelerimizde yaşayan vatandaşlarımızın ulaşım sıkıntısını gidermektir” diye konuştu.

Stabilize yol çalışmalarından duydukları memnuniyeti dile getiren Yukarı Taşlıdere Mahalle sakinlerinden Mehmet Emin Turgay ve Ömer Yılmaz da, Ceylanpınar Belediye Başkanı Feyyaz Soylu’ya ve ekibine teşekkür etti.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın