Ceylanpınar ilçe Genelinde İlaçlama Çalışmalarına Başlanıldı

Çevre ve halk sağlığının korunmasında, bulaşıcı ve salgın hastalıkların insanlar ve hayvanlar arasında hızla yayılmasına neden olan canlılarla mücadele çalışm...

 Ceylanpınar ilçe Genelinde İlaçlama Çalışmalarına Başlanıldı

26.02.2021 - 16:13

Güncelleme : 26.02.2021 - 16:13

Çevre ve halk sağlığının korunmasında, bulaşıcı ve salgın hastalıkların insanlar ve hayvanlar arasında hızla yayılmasına neden olan canlılarla mücadele çalışması Ceylanpınar Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından başlatıldı.

Ceylanpınar ilçe genelinde Sağlık İşlerine bağlı ekipler genel ve periyodik ilaçlama çalışmaları kapsamında dere, çöp konteynerleri, kanalizasyon kapakları, mazgallar, iş yerleri, evler, ilçe mezarlığı ve çöp depolama alanında gerek mobil ve gerekse yaya ekiplerle ilaçlama çalışmalarına başladı.

İLÇE MEZARLIĞINDA YABANİ OTLARLA MÜCADELE ÇALIŞMASI

Vatandaşların rahat ve huzurlu bir ortamda kabristan ziyareti yapabilmesini sağlamak amacıyla Ceylanpınar Belediyesi, ilçe mezarlığındaki yabani otlarla mücadele kapsamında ilaçlama çalışması başlattı.

Başlatılan yabani otların ilaçlanması sonucunda yok edilecek yabani otların vatandaşlarımıza zarar veremeyeceği ve vatandaşlarımız tarafından kullanılan alanların daha temiz hale geleceğini ifade eden Ceylanpınar Belediye Başkanı Feyyaz Soylu, ilçe mezarlığında yetişen yabani otların çevreye çirkin bir görüntü verdiğini, bu yüzden planlı ve programlı bir şekilde mezarlıkta yabani ot ilaçlama çalışmalarına devam edeceklerini ifade etti.

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın