Camilerde temizlik ve dezenfekte çalışması yapıldı

Siverek Belediyesi koronavirüs tedbirleri kapsamında kentteki ibadethanelerde temizlik ve dezenfekte çalışması yaptı.Son dönemlerde artan koronavirüs vakalarının ardından harekete geçen Siverek Belediyes...

 Camilerde temizlik ve dezenfekte çalışması yapıldı

18.08.2021 - 9:20

Güncelleme : 18.08.2021 - 9:20

Siverek Belediyesi koronavirüs tedbirleri kapsamında kentteki ibadethanelerde temizlik ve dezenfekte çalışması yaptı.

Son dönemlerde artan koronavirüs vakalarının ardından harekete geçen Siverek Belediyesi, halk sağlığının korunmasına yönelik çalışmalara başladı.

Bu kapsamda çalışan Temizlik İşleri ile Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, ilçedeki ibadethaneleri temizledikten sonra dezenfekte etti.

Belediye Başkanı Ayşe Çakmak’ın koronavirüsle etkin mücadele edilmesi talimatı üzerine çalışmaları arttırdıklarını belirten Temizlik İşleri Müdürü Metin Çokzaman, “Halk sağlığının korunması ve pandeminin kontrol altına alınması amacıyla çalışma başlattık. Kentimizdeki tüm ibadethaneleri modern cihazlarımızla temizliyoruz. Halıların yıkanmasından iç temizliğine kadar bütün detaylara dikkat ediyoruz.” dedi.

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Kenan Karahan ise temizlik ekiplerinin ardından çalışmaya başladıklarını söyleyerek, “Temizlik İşleri Müdürlüğümüzün temizlik çalışmasının ardından ekiplerimiz başlıyor. İbadethanelerin yoğun olarak kullanılan alanlar olması sebebiyle düzenli olarak dezenfekte edilmesi gerekiyor. Vatandaşlarımızın gönül rahatlığıyla ibadetlerini eda etmeleri amacıyla ibadethanelerimizi dezenfekte ediyoruz. Çalışmalarımızdaki temek hedefimiz halkımızın sağlığının korunması ve pandeminin kontrol altına alınmasıdır.” diye konuştu.

Vatandaşlar çalışmalar için Belediye Başkanı ve çalışan ekiplere teşekkür etti.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın