BAŞKANLAR BAYRAM NAMAZINDA BİR ARAYA GELDİ

  Peygamberler şehri Şanlıurfa'da Bayram namazı, maske, mesafe ve hijyen koşulları çerçevesinde camilerde kılındı. Seccadelerini alarak 1,5 metre sosyal mesafe kuralına göre önceden belirle...

 BAŞKANLAR BAYRAM NAMAZINDA BİR ARAYA GELDİ

14.05.2021 - 11:13

Güncelleme : 14.05.2021 - 11:13

 

 

Peygamberler şehri Şanlıurfa’da Bayram namazı, maske, mesafe ve hijyen koşulları çerçevesinde camilerde kılındı. Seccadelerini alarak 1,5 metre sosyal mesafe kuralına göre önceden belirlenen alanlarda namazlarını kılan vatandaşlar salgının son bulması ve Filistin’de akan kanın bir an önce son bulması için dua etti.

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, beraberinde AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli ve Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş ile birlikte bayram namazını maske, mesafe ve temizlik kurallarına riayet ederek Balıklıgöl platosunda bulunan tarihi dergâh camiinde kıldı.

 

Bayram namazı sonrası Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat ve Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş Ramazan Bayramı münasebetiyle bayram namazının ardından değerlendirmelerde bulundu.

 

BAŞKAN BEYAZGÜL: “BUGÜN, DAHA GÜZEL YARINLAR İÇİN DUA GÜNÜDÜR”

 

Başkan Beyazgül namazın ardından yaptığı konuşmada, “Bayram dediğimiz zaman bir aydınlık, bir sevgi, bir sevinç ve bu güzel duygularınızı dışa vurma günüdür. Bugün bana göre bir dua günüdür aynı zamanda çünkü Filistin’de yaşanan bir dram var bu dram için bütün Müslümanların bu sabah namazından itibaren dualarını bekliyoruz. Memleketimiz için önümüzdeki günler için, daha güzel günler yaşamak ve bu hastalıktan kurtulmak için de hep birlikte dua günüdür, bugün çocuklarımızı sevdireceğimiz gündür, dinimiz öyle güzel bir din ki ölülerimizi dahi unutmadığımız mezarlıklara ziyaretlere gittiğimiz bir gün, yine büyüklerimizi unutmadığımız bir gündür, bu pandemi döneminde aramadığımız kimse bırakmayalım. İnşallah güzel, bereketli ve hayırlı bayram geçirmeyi Allah bizlere nasip etsin” ifadelerini kullandı.

 

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı ise, Tüm halkımızın bayramlarını tebrik ediyorum. Şu mübarek Ramazan ayını geride bıraktık, bütün kırgınlıkların, küskünlüklerin biteceği mübarek muazzez günlere Ramazan Bayramı’na geldik. Buruk bir bayram yaşıyoruz pandemi sebebi ile ve Kudüs’te ki, Filistin’de ki kardeşlerimiz münasebeti ile buruk bir bayram yaşıyoruz inşallah bir an önce bu burukların bir an önce geçmesi, bitmesi, orada ki kardeşlerimizin de sulh ve selamet olması, bura da bu hastalığın şifa bulması duası ile herkesin bayramını tebrik ediyorum hayırlı bayramlar diliyorum” dedi.

 

Ardından Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat ve Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş da bayram namazının ardından

yaptıkları değerlendirmede vatandaşların bayramlarını tebrik ederek birlik ve beraberlik temennisinde bulundular.

 

Başkan Beyazgül namazın ardından mezarlık ziyareti gerçekleştirerek hayatını kaybedenler için dua etti.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın