BAŞKAN KUŞ’TAN KANDİL SİMİDİ İKRAMI

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, İlçe Başkanı Mehmet Moğal ve Gençlik Kolları Başkanları Emre Karaçizmeli ve Hamza Göktaş’la birlikte Dergah camisinde vatandaşlara kandil simidi ve süt dağıtarak, kandil...

 BAŞKAN KUŞ’TAN KANDİL SİMİDİ İKRAMI

11.03.2021 - 13:07

Güncelleme : 11.03.2021 - 13:07

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, İlçe Başkanı Mehmet Moğal ve Gençlik Kolları Başkanları Emre Karaçizmeli ve Hamza Göktaş’la birlikte Dergah camisinde vatandaşlara kandil simidi ve süt dağıtarak, kandillerini kutladı.

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, İlçe Başkanı Mehmet Moğal ve Gençlik Kolları Başkanları Emre Karaçizmeli ve Hamza Göktaş’la birlikte Dergah camisinde vatandaşlara kandil simidi ve süt dağıtarak, kandillerini kutladı. Miraç kandili dolayısıyla gün içinde esnafı dolaşıp, kandillerini kutlayan ve hayırlı işler dileyen Başkan Kuş, yatsı namazı sonrasında da Dergah camisinde beraberindekilerle birlikte vatandaşlara kandil simidi ve süt dağıttı. AK Parti Gençlik Kolları tarafından organize edilen ve Eyyübiye Belediyesi tarafından desteklenen organizasyona Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, AK Parti Eyyübiye İlçe Başkanı Mehmet Moğal, Belediye Başkan Yardımcısı Ali Çiftçi, AK Parti İL Gençlik Kolları Başkanı Emre Karaçizmeli, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Hamza Göktaş ile üyeleri katıldı. Dergah camisine gelen vatandaşlarla hasbihal eden Başkan Kuş’a vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Eyyübiye Belediyesi Sosyal Yardım İşleri müdürlüğü tarafından organize edilen diğer programda ise AK Parti Eyyübiye İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülten Balcı ve yönetim kurulu üyeleri de 800 yataklı Eyyübiye Devlet Hastanesindeki vatandaşlara kandil simidi, süt ve su ikramında bulundular.

Tüm Müslümanların Miraç Kandilini kutladığını belirten Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş,” Bu gece Miraç Kandili sağ olsun Ak Parti Gençlik Kollarımız bir organizasyon yaptılar. Buradan Mümin kardeşlerimize kandil simidi ve Peygamber Efendimizin ikramı olan Süt ikramında bulunduk. Ben öncelikle Gençlik Kolları Başkanımıza ve yönetimine şükranlarımı iletmek istiyorum. Miraç; Efendiler efendisi Hz. Ahmet Muhammed Mustafa’nın Cenab-ı Mevlam ile tabiri caizse yüz yüze geldiği andır. Miraç Cenab-ı Mevlam’ın bizlere namazı hediye ettiği andır. Biz Miraç’ın yüzü suyu hürmetine Cenab-ı Mevla’mdan bir an önce bu korona virüs belasının hem Ülkemizden hem Dünya’nın başından gitmesini niyaz ediyoruz. Ben buradan Şanlıurfa’lı ve dünyanın en ücra köşesindeki Müslüman kardeşlerimin Miraç gecesini kutluyor, dua ediyorum.” Dedi.

AK Parti Eyyübiye İlçe Başkanı Mehmet Moğal ise,” Tüm İslam Aleminin, Şanlıurfa’lı ve Eyyübiye’li vatandaşlarımızın Miraç kandilini kutluyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bir an önce Covid-19 belasının def olmasını Mevla’mdan diliyor ve Tüm İslam aleminin bir kez daha Miraç kandilini kutluyorum.” Şeklinde konuştu.

AK Parti Şanlıurfa İL Gençlik Kolları Başkanı Emre Karaçizmeli de,”Kandil Simidi dağıttık tüm İslam aleminin ve vatandaşlarımızın kandilini kutluyorum. Gençlik Kolları olarak bu organizasyon ile vatandaşlarımıza ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Allah herkesten razı olsun.” İfadelerini kullandı.

AK Parti Eyyübiye İlçe Gençlik Kolları Başkanı Hamza Göktaş da Eyyübiye Belediyesine katkılarından dolayı teşekkür edip, “Tüm İslam aleminin Miraç kandilini kutluyorum. Bu gece organizasyonumuzu yaptık. Kandil simidimizi ve sütlerimizi dağıttık. Bize bu desteği veren Eyyübiye Belediye Başkanımız Mehmet Kuş’a katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.” Dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın