Başkan Kırıkçı’dan Miraç Kandili Mesajı 

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı Miraç Kandili Dolayısıyla bir mesaj yayınladı.Başkan Kırıkçı Mesajında, Mübarek üç aylar içerisinde Regaib Kandili ile başlayan mukaddes gecelere, bugünd...

 Başkan Kırıkçı’dan Miraç Kandili Mesajı 

10.03.2021 - 16:24

Güncelleme : 10.03.2021 - 16:24

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı Miraç Kandili Dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Kırıkçı Mesajında, Mübarek üç aylar içerisinde Regaib Kandili ile başlayan mukaddes gecelere, bugünde rahmet ve bereketi barındıran Miraç Kandili’ne ulaşmanın sevinciyle devam ediyoruz.

Miraç bir yükseliştir. Miraç bir kulun en yüce mertebeye ulaşmasıdır. Bugün Peygamber efendimiz Hz. Muhammed’in Mekke’deki Mescid-i Haram’dan Kudüs’teki  Mescid-i Aksâ’ya oradan da 7 kat semaya yükseldiği gündür. Miraç, Müşriklere karşı o söylüyorsa doğrudur deyip sıddik olmanın günüdür.

Müslümanlar için Allah’a ve Hz. Peygamber’e bağlılığı pekiştiren Miraç Gecesi Peygamber Efendimizin şahsında bütün Müslümanlara açılan sınırsız bir yükselişin adıdır. Bu müstesna gecede gönül dünyamızı kirleten kötü duygulardan kendimizi arındırmayı, bol bol tövbe etmeyi, bu gecenin feyzinden yararlanmayı yüce Allah hepimize nasip eylesin.

Bu vesile ile bütün İslam Aleminin miracını tebrik ediyorum, hayırlara vesile olmasını Yüce Mevladan niyaz ediyorum.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın