Akaryakıta indirim geliyor!

Brent petrol fiyatlarındaki dalgalanmalara paralel olarak akaryakıt fiyatlarında da değişimler gözlemleniyor. Bu gece yarısından itibaren motorine...

 Akaryakıta indirim geliyor!

22.03.2024 - 11:16

Güncelleme : 22.03.2024 - 11:16

Brent petrol fiyatlarındaki dalgalanmalara paralel olarak akaryakıt fiyatlarında da değişimler gözlemleniyor. Bu gece yarısından itibaren motorine 1 lira indirim gelmesi bekleniyor.

Geçtiğimiz günlerde benzin fiyatlarına 1 TL 50 kuruş, motorine ise 1 TL 30 kuruş zam gelmişti. Bu durum araç sürücülerini endişelendirirken, bugünden itibaren motorine 1 lira indirim beklentisi sürücülerin yüzünü güldürecek

Akaryakıta indirim geliyor!

Bu gece fiyatlarda yaşanacak düşüşle birlikte İstanbul’da benzinin litresi 41 lira 95 kuruştan, Ankara’da ise 42 lira 84 kuruştan satılması öngörülüyor.

Akaryakıta indirim geliyor!

İSTANBUL’DA MOTORİN 42 LİRANIN ALTINA DÜŞECEK

Bu gece yarısından itibaren motorine 1 lira indirim gelmesi bekleniyor. Fiyatlardaki düşüşle birlikte İstanbul’da benzinin litresi 41 lira 95 kuruş, Ankara’da ise 42 lira 84 kuruştan satılacak.

Akaryakıta indirim geliyor!

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Akaryakıt fiyatları, Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

Akaryakıta indirim geliyor!

EPGİS FİYAT DEĞİŞİMLERİNİ DUYURMAMA KARARI ALMIŞTI

EPDK’nın fiyatlardaki değişimi açıklayan tek sendika olan EPGİS hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından, sendika dava süreci sonlanana kadar akaryakıttaki fiyat değişimlerini vatandaşlarla paylaşmayacağını açıklamıştı.

Akaryakıta indirim geliyor!

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın