1000 Meslek Lisesi Sanatsal Etkinliklerde Buluşuyor

"Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi" kapsamındaki okullarda öğrenim gören öğrencilerin, kendi bölgelerindeki Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından,  öğretmenleri rehberliğinde sanatsal bilgi ve deneyi...

 1000 Meslek Lisesi Sanatsal Etkinliklerde Buluşuyor

02.03.2021 - 11:32

Güncelleme : 02.03.2021 - 11:32

“Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi” kapsamındaki okullarda öğrenim gören öğrencilerin, kendi bölgelerindeki Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından,  öğretmenleri rehberliğinde sanatsal bilgi ve deneyim aktarılması boyutlarında gerçekleştirilecek iki aylık çevrim içi (online) etkinlik çalışması başladı.

Proje okulu öğrencilerinin sanatsal üretim yapacak hale getirilmeleri, ortaya çıkacak ürünlerin online platformlarda sergilenmesi, derecelendirilmesi ve ödüllendirilmesi hedefleri bulunan etkinlik ilimizde 26 okulda gerçekleştirilecek.

Etkinlik, “Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi” kapsamında bulunan Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin sanata eğilimli öğrencileri, Güzel Sanatlar Liselerinin resim/müzik bölümünde öğrenim gören gönüllü öğrencileri ile bu okullardaki öğretmenleri kapsamaktadır.

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü İsmail YAPICIER, 1 Mart 2021 tarihinden itibaren başlayan etkinliğin proje okullarındaki öğrencilerimizin kişisel gelişimlerini ve sosyal etkileşimlerini sağlanmasını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: ‘‘Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı okullarda öğrenim gören öğrencilerin okula olan aidiyet duygularının güçlendirilmesi, akademik ve sosyal başarılarının artırılması, sahip oldukları millî, manevî, ahlaki, insanî ve kültürel değerlerinin geliştirilmesi, sosyal becerilerinin ve kendilerine olan güven duygusunun geliştirilmesi, sosyal ve kültürel alanda okullarını temsil etme bilinci kazanmaları, ders dışı zamanlarını verimli geçirmelerinin sağlanması, zamanlarını verimli geçirerek uygun olmayan ortamlarda bulunmalarının önlenmesi suretiyle zararlı maddeleri kullanmalarının engellenmesi, şiddete eğilimli davranışların kontrol altına alınmasının sağlanması, okula olan ilgilerinin artırılmasını sağlamak yoluyla devamsızlıklarının azaltılması, kendi yetenek alanlarını keşfetmeleri, bu yeteneklerinin hobi olmaktan öte yaşamlarının bir parçası olmasının sağlanması, sanatsal alanlarda edindikleri yeni kazanımların mesleki alanlarına yansıtılması hedefleri ile çerçevelendirilmiştir bu etkinlik. Etkinlik isminde yer alan “buluşma” sözcüğü de bu bağlamda çok manidar. Bu etkinlik sayesinde gizli yetenekler tespit edilecek, geliştirilecek ve yeteneklerin bilenmesi sağlanacak. Bu etkinliğin başlatılması tüm eğitim paydaşları için son derece heyecan verici. 26 okulumuzun yönetici ve öğretmenleri refakatinde gönüllü öğrencileri ile Karaköprü Kazancı Bedih Güzel Sanatlar Lisesinin yönetici ve öğretmenleri refakatinde gönüllü öğrencilerini buluşturan etkinliğin sonunda resim alanı ve müzik alanı il birincilerine birer diz üstü bilgisayar hediye edilecektir. Ayrıca her iki alanda ilimizde ilk üç dereceye giren öğrencilerimize Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından “Katılım ve Teşekkür Belgesi” takdim edilecektir. Etkinliğin tüm aşamalarında görev yapan tüm çalışma arkadaşlarımın 2 aylık etkinlik takviminde en güzel süreçler ve sonuçlara bizleri ulaştıracaklarına dair inancım tamdır. Kendilerine kolaylıklar ve başarılar diliyorum.’’

 

 

 

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın