Yeşil altın tezgahlarda yerini aldı: Fiyatlar cep yakıyor

Şanlıurfa’da halk arasında yeşil altın olarak bilinen Urfa fıstığı tezgâhta yerini aldı. Bu yıl yüksek fiyat nedeniyle fıstık fazla rağbet görmüyo...

 Yeşil altın tezgahlarda yerini aldı: Fiyatlar cep yakıyor

08.09.2023 - 10:59

Güncelleme : 08.09.2023 - 10:59

Şanlıurfa’da halk arasında yeşil altın olarak bilinen Urfa fıstığı tezgâhta yerini aldı. Bu yıl yüksek fiyat nedeniyle fıstık fazla rağbet görmüyor.

Tatlılarda, yemeklerde, çerezlerde hemen her alanda tüketilen Urfa fıstığı bu yıl 180 ila 250 lira arasında satışa sunuldu.

Kentte fıstıklar tezgâhlarda yerlerini alırken bir yandan da yüksek fiyat nedeniyle taleplerde düşüş yaşandı.

 

Yüksek fiyat nedeniyle satışlarda zorluk çektiğini söyleyen Mehmet Acıkaya; “ Her şeye zam geldi bu nedenle de fiyatlarımız yüksek oluyor vatandaşın alım gücü yok kimseye fıstık alamıyor artık bizim tek derdimiz garibanın olması ama gariban da alamıyor sadece bakıp geçiyor” dedi

 

“VATANDAŞLAR TARAFINDAN FAZLA RAĞBET GÖRÜNMÜYOR”

 Bu yıl işlerinin kötü olduğunu söyleyen Mehmet Acıkaya; “ Ürünlerin fiyatları pahalı olduğundan dolayı satış yapamıyoruz işlerimiz bundan dolayı azalıyor Urfa fıstığı tezgâhlarda yerini aldı ama vatandaşlar tarafından fazla rağbet görünmüyor” dedi.

“HER SENE SATTIĞIMIZ ÜRÜNÜ BUGÜN SATAMIYORUZ”

Bu yıl fıstık fiyatları 180 liradan başlayıp 250 liraya kadar daha çıktığının kanaatinde olan Mehmet Acıkaya; “Fiyatların yüksek olması her şeye zam geldi bu nedenle de fiyatlarımız yüksek oluyor vatandaşın alım gücü yok kimseye fıstık alamıyor artık bizim tek derdimiz garibanın olması ama gariban da alamıyor sadece bakıp geçiyor. Vatandaşının alım gücü yok her sene sattığımız ürünü bugün satamıyoruz ben 30 yıldır bu işi yapıyorum fiyatları düşmez” sözlerini sarf etti.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın