Urfalı yönetmen ödülleri topladı!

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde düzenlenen 23. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali’nde, Harran Üniversitesi Coğrafya Bölüm Başkanı Ş...

 Urfalı yönetmen ödülleri topladı!

13.06.2022 - 14:22

Güncelleme : 13.06.2022 - 14:22

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde düzenlenen 23. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali’nde, Harran Üniversitesi Coğrafya Bölüm Başkanı Şanlıurfalı Prof. Dr. Sedat Benek’in yönetmenliği yaptığı “Göbeklitepe Sakinleri” Belgeseli birincilik ödülünü kazandı.

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Karabük’ün Safranbolu ilçesinde düzenlenen “23. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali” kapsamındaki yarışmada dereceye giren eserlerin sahiplerine ödülleri verildi.

 

Kültürel Miras ve Korumacılık Temalı Ulusal Belgesel Film kategorisinde, ‘Göbeklitepe Sakinleri’ ile yönetmen Prof. Dr. Sedat Benek’e verildi.
Dereceye girenlere ödülleri, Safranbolu Kaymakamı Mehmet Türköz, Festival Komitesi ve Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan, Yönetmen Reha Arın ile protokol üyeleri tarafından verildi.

 

Ödül sonrası açıklama yapan Prof. Dr. Sedat Benek,” 23.Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali’ne “Ulusal Kültürel Miras ve Korumacılık Uzun Metraj”, “Uluslararası Uzun Metraj” ve “Uluslararası Kısa Metraj” belgesel film kategorilerinde Türkiye dahil toplam 104 ülkeden 1.400’ün üzerinde film başvuruda bulunmuştur. Belgesel filmimiz, “Ulusal Kültürel Miras ve Korumacılık” temalı Süha Arın En İyi Film Ödülü’nü aldığı için çok mutlu olduğumu ifade etmek isterim. Ödülün, Türkiye’de belgesel sinemanın duayen isimlerinden olan rahmetli Suha Arın’ın kardeşi tarafından verilmesi benim için ayrı bir mutluluk olduğunu belirtmek isterim”dedi

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın