Urfa’da yok artık dedirten olay!

Şanlıurfa’da görev yapan bir sağlık çalışanı, hastanede hasta yakınları tarafından darp edildi. Daha sonra Polis Merkezine giderek şikâyette bulunan sağlık çalışanın, aynı kişi ya da kişiler tarafından aracı...

 Urfa’da yok artık dedirten olay!

17.01.2022 - 10:24

Güncelleme : 17.01.2022 - 10:24

Şanlıurfa’da görev yapan bir sağlık çalışanı, hastanede hasta yakınları tarafından darp edildi. Daha sonra Polis Merkezine giderek şikâyette bulunan sağlık çalışanın, aynı kişi ya da kişiler tarafından aracının önü kesildi. Sağlık çalışanını burada da darp eden ve araca zarar veren kişiler, daha sonra kayıplara karıştı.

Şanlıurfa’da sağlık çalışanına şiddetin adresi bu kez Eyyübiye ilçesinde bulunan Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi oldu. Hastanede görev yapan erkek hemşire M.A. bir hasta yakını tarafından şiddete uğradı. Güvenlik görevlilerinin müdahalesiyle şiddet önlenirken, M.A.,daha sonra arkadaşıyla birlikte Polis Merkezine giderek şikayette bulundu. Polis merkezinden ayrılan M.A.’nın içinde bulunduğu araç, Bediüzzaman Aile Mezarlığı kavşağında bir grup tarafından durduruldu. Araçtan indirilerek burada da darp edilen M.A.’nın, aldığı darbeler sonucu bacağından ve kolundan yaralandığı görüldü. Araca da zarar veren saldırganlar daha sonra olay yerinden kayıplara karışırken, erkek hemşire ise hastanede tedavi altına alındı.

Olay yerine gelen polis ekipleri, kaçan kişilerin yakalanması için çalışma başlattı. Şanlıurfa’da sağlık çalışanının adeta şehir eşkiyaları gibi şiddete maruz kalması, sağlık camiasında büyük tepkilere neden oldu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın