ÜMMET HAREKETİ FİLİSTİN EYLEMİ

Ümmet  Hareketi Filistin'de Yapılan İşgali Protesto İçin 24 Kasım 2023 günü bir eylem düzenledi.Hareket Temsilcilerinden Em. İKTM Çalışanı Abdurrezzak DEMİRCAN, Haşimiye çarşısından başlayarak Dergah &am...

 ÜMMET HAREKETİ FİLİSTİN EYLEMİ

28.11.2023 - 19:28

Güncelleme : 28.11.2023 - 19:28

Ümmet  Hareketi Filistin’de Yapılan İşgali Protesto İçin 24 Kasım 2023 günü bir eylem düzenledi.

Hareket Temsilcilerinden Em. İKTM Çalışanı Abdurrezzak DEMİRCAN, Haşimiye çarşısından başlayarak Dergah & Balıklıgöl Platosuna doğru “Siyonist, İsrail Mallarını almayalım” diye bağırarak ve broşür dağıtarak ilerledi ilkin.

DEMİRCAN Gazetemize yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Nefsim bana sokağa çıkıp bağırma slogan atma adın deliye çıkar diyor. Ama ben nefsime muhalefet ediyorum. Gazze’deki Müslüman kardeşlerimizin sesini duyurmak ve için İsrail’in ülkemizdeki yandaşlarına engel olmak için buradayım”

Toplu Mevlid-i Halil Camiinde kılınan Cuma namazı akabi Dergah önünde toplanan Halk, Türkiye, Filistin Bayrakları ve “Ümmet Uyanacak Filistin’e Güneş Doğacak” Pankartları açarak Filistin’de işgale karşı çıktı.

Şehir Dışından Gelen Aydınların da Konuşma Yaptığı Eylem’de Halk sloganlar atarak, zulme karşı birlik olup direniş gösterdi.

Haber: A.Gül NAS

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın