TARIM İL MÜDÜRLÜĞÜNDE VURGUN İDDİASI!

Şanlıurfa Tarım İl Müdürlüğü bünyesinde yer alan tarımsal alt yapı ve arazi değerlendirm...
 TARIM İL MÜDÜRLÜĞÜNDE VURGUN İDDİASI!

20.04.2022 - 13:04

Güncelleme : 20.04.2022 - 13:04
Şanlıurfa Tarım İl Müdürlüğü bünyesinde yer alan tarımsal alt yapı ve arazi değerlendirme şubesinde uzun zamandır devam eden şikâyetler vardı
Bu şikayetlerin Kurumun yetkilileri tarafından dikkate alınmadı.

Şikayetlerin dikkate alınmadığını belirten Siverekli bir grup çiftçi Tarım il Müdürünün önüne gelerek seslerini duyurmaya çalıştılar. Kendileriyle mahtap olacak yetkili bulmadılar

Çiftçilerin iddiasına göre, çiftçi taleplerinin İl müdürü Murat Çakmaklı ve yetkililer tarafından dikkate alınmadığı, kurumun seyirci olarak izlediği ifade ediliyor.

Daha öncede defalarca şikâyetlerin olduğu, bu şikayetlerin örtbas edildiği belirtiliyor.    Tarım il Müdürlüğü bünyesindeki Şubede yaşanan yolsuzluk iddialarının üstünün kapatılmaya çalışıldığı ifade ediliyor. Çiftçilerin eyleminden dolayı Tarım il müdürü Murat Çakmaklı’nın rapor veya izin aldığı, geçici bir süre kuruma gelmediği ifade edildi.

Yine bazı çiftçilerinin açıklamasına göre; Hazine arazilerinin kiralamalarında rüşvetin alenen alındığı, Kurumda bu paranın belli kişilere dağıtıldığı; Kurum yetkililerinin mal varlığının denetlenmesini isteyen çiftçiler “ müdürü, müdür yardımcıların ve şube müdürlerin ve bazı yetkili kişilerin önceki mal varlıkları ile, Kurumda görev aldıktan sonra mal varlıklarına bakılmadığında, birçok yetkilinin lüks evlerde yaşadığı, lüks arabaları bindikleri görülecektir. Bizler çiftçiler olarak sesimiz duyurmak istiyoruz.” Diye görüşlerin dile getirdiler.

Ayrıca Tarım  İl müdürlüğünün, Urfada 1. Sınıf Tarım alanlarının betonlaşmasına, yapılaşmasıyla ilgili hiçbir şey yapılmadığı, binlerce dönüm tarım arazinin böylece yok edildiği,  Toplulaştırmada yanlış uygulamalardan dolayı birçok hatanın yapıldığı, Taş ocakları ruhsatlarına gelişi güzel onay verdikleri ifade ediliyor.

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın