TARİH YAZAN BAŞKAN EKİNCİ: “KOLTUKTA OTURMAYA DEĞİL HİZMETKAR OLMAYA GELDİK’”

31 Mart 2019’da yapılan yerel seçimlerde AK Belediyecilik hizmeti ile tanışan Viranşehir’de, yılların verdiği hizmet özlemi bir tarih yazan Başkan Salih Ekinci ile son buldu. Göreve başladığı gü...

 TARİH YAZAN BAŞKAN EKİNCİ:  “KOLTUKTA OTURMAYA DEĞİL  HİZMETKAR OLMAYA GELDİK’”

02.03.2021 - 10:10

Güncelleme : 02.03.2021 - 10:10

31 Mart 2019’da yapılan yerel seçimlerde AK Belediyecilik hizmeti ile tanışan Viranşehir’de, yılların verdiği hizmet özlemi bir tarih yazan Başkan Salih Ekinci ile son buldu.

 

Göreve başladığı gün Belediye hizmet binasındaki makam odasının kapısını açıp, bir daha da kapatmayan Başkan Ekinci, halkın talep, istek ve önerilerini bizzat kendisi dinliyor. Makam odasına gelmeyen ya da gelemeyenleri de gerek evlerinde gerekse cadde ve sokak gezileriyle ziyaret eden Başkan Ekinci, seçimden seçime değil, yılın her gününde halkın nabzını tutuyor. Her an halkın arasında olan Başkan Ekinci, ilçeyi “Gönül Belediyeciliği” ile adeta sarmalıyor.

 

“BÜYÜK BİR AİLEYİZ”

Viranşehir halkın ile büyük bir aile olduklarını belirten Başkan Ekinci, “Memleket İşi gönül işidir. Gönül işi Tevazu, Samimiyet ve Gayret gerektirir. AK Partili bireylerinin koltuk ve makam sevdası olmaz. Tek sevdamız halkımıza hizmet etmek ve hizmetkar olmaktır” dedi.

 

“CUMHURBAŞKANIMIZ VİRANŞEHİR’İ ALACAĞIZ DEDİ”

Başkan Ekinci, “Cumhurbaşkanımızın bir sözü vardı. ‘Viranşehir’i alacağız’ dedi ve aldık.” Hatırlatmasında bulunarak, “Vatandaşlarımız da bizleri mahcup etmedi. 47.39 oy oranı ile bu zaferimizi Reis-i Cumhurumuza hediye ettik. En baştan beri hiçbir ötekileştirme yapmadan Viranşehir’de AK Belediyeciliğin nasıl olduğunu kanıtlıyoruz” diye konuştu.

 

Ötekileştirmeden, kimseyi uzaklaştırmadan, herhangi bir ayrım yapmadan, oy veren vermeyen herkesi kucakladıklarını belirten Başkan Ekinci’nin bir ayağı da Ankara’da. İlçenin sorunlarına çözüm için çalmadık kapı bırakmayan Ekinci, tek hedefinin sevdalı olduğu Viranşehir’e hizmet yapmak olduğunu söyledi.

 

GELECEK NESİLLERE EN BÜYÜK YATIRIM EĞİTİM

Göreve geldiği günden itibaren eğitimin önemini her fırsatta dile getiren ve bu kapsamda çeşitli projeleri hayata geçiren Başkan Salih Ekinci, eski belediye hizmet binasını da Etüt Merkezi’ne dönüştürerek, gelecek nesillerin hizmete sundu.

 

SOSYAL BELEDİYECİLİK

Rutin belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra sosyal belediyecilikle de adından söz ettiren Başkan Salih Ekinci, fakir fukara babası kimliği ile gönüllere dokunuyor. Ekinci, vatandaş odaklı hizmet ve gönül belediyeciliğinin çıkış noktaları olduğunu belirterek, “Gönüllere dokunmak ve o gönüllerin dualarına girmek tek gayemizdir” dedi.

 

ŞANLIURFA’DA İLK VE TEK BAYAN VOLEYBOL TAKIMI

Kentin farklı mahallelerinde 5 adet Halı Saha, 1 Gençlik Merkezi, 3,5 Milyon TL’lik Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve Şanlıurfa tarihinde bir ilk olan Kadın Voleybol Takımı ile kentte ilkleri yaşatan Başkan Ekinci’nin desteği voleybol takımlarının başarıdan başarıya koşmasını sağladı.

 

Başkan Ekinci’nin büyük destek verdiği Viranşehir Belediyespor Kadın Voleybol Takımı ile Erkek Voleybol Takımının da önemli başarılara imza atıp gruplarında lider olduğu kentte, sporun birleştirici gücü dostluk ve kardeşlik rüzgarlarını estiriyor.

 

VİRANŞEHİR TERÖRLE DEĞİL SPORLA ANILIYOR

Eskiden terörle, acılarla anılırken AK Parti iktidarı ile sadece hizmet seferberliğine değil barış, huzur, istikrar ve kardeşliğe sahne olan, sporda elde ettiği başarılarla anılan Viranşehir’in sevilen Belediye Başkanı Ekinci, göreve gelir gelmez rutin belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra özellikle çocuk ve gençlere kucak açtı.

 

ŞALVARLI TENİS İLE TÜRKİYE GÜNDEMİNE OTURDU

Viranşehir Belediyespor’un yanı sıra tüm amatör kulüplere de destek olan Başkan Ekinci, “Şalvarlı Tenis” ile Türkiye gündemine oturan Sarıbal Mahallesi’ni de çok amaçlı saha ve yanında bir de halı saha ile buluşturmaya hazırlanıyor.

 

BAKANDAN SÖZ ALDI

Paylaştığı Twitter mesajında “Şanlıurfa Viranşehir’deki görüntüler beni çok mutlu etti. İnşallah köyümüzdeki eksiklikleri en kısa sürede tamamlayıp, çiçeği burnunda sporcularımızla güzel bir turnuva düzenleyeceğiz” şeklinde paylaşım yapan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet

Kasapoğlu’ndan, Sarıbal için bir de modern tenis kortu sözü olan Başkan Ekinci, “Gönül verdiğimiz güzel şehrimiz Viranşehir, tek sevdamızdır” dedi.

 

Başkan Ekinci, sporun; çocuk ve gençlerde mutluluk, öfkeyi kontrol edebilme, saldırganlığı frenlemeye yardımcı olduğunun, erişkinlerin sağlıklı ve dinamik olmalarını sağladığının, her yaş grubundaki bireyler için de beden ve ruh sağlığı üzerinde olumlu etkiler yaptığının bilimsel araştırmalarla kanıtlandığına vurgu yaparak, şunları kaydetti:

 

“Bu bilimsel gerçeklerden hareketle biz her yaş grubuna sporu özendirmenin yanı sıra özellikle çocuk ve gençlerimizin sporla sosyalleşmesini ve terör nifaklarından uzak tutulmasını sağlıyoruz. Çünkü çocuklarımız ve gençlerimiz geleceğimizin teminatıdır. Onlara yaptığımız her yatırım bu vatana yapılmış yatırımdır. Bu nedenledir ki bundan sonraki projelerimizde de çocuk ve gençlerimiz hep öncelikli olacak

 

İNANÇ TURİZMİ

Tarihi ve doğal güzellikleriyle sadece Türkiye’nin değil dünyanın ender kentlerinden birisi olan Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesi de bu değerlerini turizme kazandırıyor.

Mekke, Medine ve Kudüs’ten sonra dünyanın dördüncü inanç merkezi kabul edilen Şanlıurfa’nın “Sabır”kenti Viranşehir’in inanç turizmi potansiyeli ortaya çıkarılıyor.

 

SABIR EVLERİ

Tarihte ‘Sabır timsali’ olarak anılan Hazreti Eyyüp Peygamber ile eşi Rahime Hatun ve Elyasa Peygamber’in kabrinin de bulunduğu kent merkezine yaklaşık 90 kilometre uzaklıktaki Eyüp Nebi Mahallesinde, ziyaretçilerin konaklama sorunu da çözüldü.

 

Bölgedeki konaklama ihtiyacını karşılamak için TOKİ Genel Müdürlüğünden 86 bağımsız konut devralınarak gelen misafirler için ‘Sabır Evleri’ yapıldı.

 

Hz. Eyyüp Peygamber ile eşi Rahime Hatun ve Elyasa Peygamber’in kabrinin de bulunduğu Eyüp Nebi Mahallesinde, Valilik, Büyükşehir ve Viranşehir Belediyelerinin işbirliği ile başlatılan çalışmalar kapsamında bölgede, cami, konaklama yerleri, misafir karşılama üniteleri, aşevi, kütüphane ve otoparkın da bulunduğu büyük bir külliye inşa ediliyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın