Takoran Kültür ve Doğa Etkinlikleri ödül töreniyle sona erdi

Siverek Belediyesi, bölge halkı tarafından “saklı cennet” nitelendirilen Takoran Vadisi’nin turizme kazandırılması amacıyla düzen...

 Takoran Kültür ve Doğa Etkinlikleri ödül töreniyle sona erdi

27.09.2021 - 11:09

Güncelleme : 27.09.2021 - 11:09

Siverek Belediyesi, bölge halkı tarafından “saklı cennet” nitelendirilen Takoran Vadisi’nin turizme kazandırılması amacıyla düzenlenen etkinlikler ödül töreniyle son buldu.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen ve 3 gün süren etkinliklerin son gününde Diyarbakır ve Şanlıurfa’dan gelen bisiklet takımları, Takoran Vadisi’ne pedal çevirdi.

Öte yandan iki dalda düzenlenen olta balıkçılığı yarışmasında final heyecanı yaşandı.

Fırat Turnası ve Şabut Balığı yakalama yarışmalarında ‘En büyük Fırat Turnası’ ve ‘En Büyük Şabut Balığı’ yarışmasında dereceye girenlere para ödülü ve plaket verildi.

Yarışmalarda birincilere 3 bin, 2’nci olan yarışmacıya 2 bin ve 3’üncü yarışmacıya ise bin lira para ödülü verildi.

Etkinliklere katılan sporcuları ziyaret ederek yakından ilgilenen Siverek Belediye Başkanı Ayşe Çakmak, doğaseverlerle bir süre sohbet etti.

Ödül töreninde konuşan Başkan Ayşe Çakmak, Türkiye’nin dört bir yanından gelen sporculara teşekkür etti.

Takoran Vadisi’nin bölge turizmi açısından önemli olduğunu söyleyen Başkan Çakmak, “Bölgenin incisi olarak gördüğümüz Takoran Vadimize böylesine güzel buluşmanın yapılmış olması ve siz değerli misafirlerimizin güzel spor faaliyetlerinde bulunarak katkı sunması bizi çok mutlu etti. Maalesef devam eden pandemi nedeniyle bu yıl etkinlikleri kısıtlı tutmak zorunda kaldık. Aslında biz mevcut etkinliklerden daha fazlasını yapmayı istiyorduk ancak salgın nedeniyle bu yıl böyle geçti ki ben etkinlikleri çok beğendim. Umarım salgının bittiği güzel ve daha geniş etkinliklerin yer aldığı programları hep birlikte yaparız. Bende programlarımı ona göre ayarlamayı düşünüyorum, burada sizlerle birlikte üç gece kamp çadırımla kalmayı planlıyorum.” dedi.

Balık tutma yarışmasında dereceye girenlere ödüllerini veren Başkan Ayşe Çakmak, başarılar diledi.

Siverek Belediyesi olarak bu etkinliklere her türlü desteği vermeye devam edeceklerini de belirten Çakmak, tüm yarışmacılara teşekkür etti.

Öte yandan ŞASOBDER yönetim kurulu tarafından Belediye Başkanı Ayşe Çakmak’a Takoran etkinliklerine desteğinden ötürü plaket verildi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın