Siverek’te 3 Gündür Elektrikleri Olmadığı İçin Üretim Yapamayan Esnafa Destek

Siverek’te 3 gündür elektrikleri olmadığı için üretim yapamadıklarını belirten Marangozl...
 Siverek’te 3 Gündür Elektrikleri Olmadığı İçin Üretim Yapamayan Esnafa Destek

27.07.2022 - 14:33

Güncelleme : 27.07.2022 - 14:33
Siverek’te 3 gündür elektrikleri olmadığı için üretim yapamadıklarını belirten Marangozlar Sanayi Sitesi esnafına, CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal da destek verdi. Elektrik dağıtım şirketi DEDAŞ ise sitedeki iş yerlerinin abonesiz olduğunu, elektriğin kaçak kullanıldığını bildirdi.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde yer alan Marangozlar Sanayi Sitesi’nde bulunan esnaflar 3 gündür elektriklerinin olmadığını, dolayısıyla üretim yapamadıklarını belirterek mağdur olduklarını duyurdu.

Dicle Elektrik ve Dağıtım A.Ş’ye (DEDAŞ) haber vermelerine rağmen, ekiplerin arızayı gidermediğini belirten esnafa Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal da sosyal medyadan destek verdi.

Tanal, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Şanlıurfa Siverek Marangozlar Sanayi Sitesi’nde 3 gündür elektrik yok. Esnafın bildirmesine rağmen DEDAŞ ekipleri gelip arızayı gidermiyor. Esnaf üretim yapamıyor, her geçen saat zarar ediyor. DEDAŞ görevini yap!”

DEDAŞ: ELEKTRİK KAÇAK KULLANILIYOR

Öte yandan DEDAŞ’tan alınan bilgiye göre, Siverek Marangozlar Sanayi Sitesi’ndeki iş yerlerinin tamamı abonesiz. DEDAŞ’a göre iş yerlerinde kaçak elektrik kullanımı söz konusu.

Sitedekilere daha önce kaçak elektrik kullanım cezası yazılırken aşırı yüklenmeden dolayı kabloların da yandığı öğrenildi. Esnafın abonelik işlemlerini başlatmadığı için DEDAŞ’ın sitede herhangi bir çalışma yapamadığı kaydedildi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın