Siverek İl oluyor!

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu üye katılım törenine katılmak için Diyarbakır’dan sonra Siverek’e geldi.

Kılıçdaroğlu, Si...

 Siverek İl oluyor!

11.03.2022 - 16:59

Güncelleme : 11.03.2022 - 16:59

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu üye katılım törenine katılmak için Diyarbakır’dan sonra Siverek’e geldi.

Kılıçdaroğlu, Sivereklilerin il olma talebini bildiğini ifade ederek, “İl olma talebi konusunda dernek kurduğunuzu da biliyorum. Bu mücadelenin uzun süredir verildiğini de biliyorum. Bir tarafa not edin. ‘Kılıçdaroğlu söz verdi’ deyin ‘İktidar olduğunda Siverek il olacak‘ deyin. Bu sözü verdik bunu bir tarafa yazın. Kılıçdaroğlu halk adamıdır. Kılıçdaroğlu dava adamıdır, garibanların yanındadır. Kılıçdaroğlu eğer bir kişi ‘Ben haksızlığa uğradım’ diyorsa onun yanındadır. Hakkın, adaletin, hukukun yanındadır” diye konuştu.

‘İKTİDAR OLDUĞUNDA SİVEREK İL OLACAK’

Kılıçdaroğlu Üye katılım töreninde yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;Önce böylesine güzel bir ortamda beni ağırladığınız için hepinize yürekten teşekkür ederim. Bir araya gelmeyi, kucaklaşmayı, helalleşmeyi unutmuştuk buraya kucaklaşmak, barışmak, huzur ve kalkınmak için geldim. Siverek’i biliyorum. Bölgedeki önemini, ağırlığını, taleplerini de biliyorum. İl olma talebimiz var dedi. İl olma talebi konusunda dernek kurduğunuzu da biliyorum. Bu mücadelenin uzun süredir verildiğini de biliyorum. Bir tarafa not edin. ‘Kılıçdaroğlu söz verdi’ deyin ‘İktidar olduğunda Siverek il olacak’ deyin. Bu sözü verdik bunu bir tarafa yazın. Kılıçdaroğlu halk adamıdır. Kılıçdaroğlu dava adamıdır, garibanların yanındadır. Kılıçdaroğlu eğer bir kişi ‘Ben haksızlığa uğradım’ diyorsa onun yanındadır. Hakkın, adaletin, hukukun yanındadır’’dedi.

 

 

TÜRKİYE‘NİN DÜNYA KADAR SORUNU VAR

Türkiye’nin dünya kadar sorunu var. Sorunu çözmek istiyoruz diyen Kılıçdaroğlu sözlerine şöyle devam etti;3 gündür Diyarbakır’dayım. Daha önce de Şanlıurfa‘daydım,Şanlıurfalılarla kucaklaştık, Diyarbakırlılarla kucaklaştık şimdi Siverekliler ile kucaklaşıyoruz. Sizin terinizi koklamak benim için onurdur. Başkanımız tebessüme ihtiyacımız var dedi. Tebessümü, kucaklaşmayı, barışı unuttuk. Huzuru, unuttuk. Bir karabasan gibi üstümüze çöktüler. Gencecik işsizler var. Bunları çözmek lazım Bölgenin tarım bölgesi olduğunu biliyorum. Yıllardır GAP’a gerekli özeni göstermediklerini biliyorum. Su yok çok iyi biliyorum. Beşli çeteye dünyanın parasını verdiler o paranın yarısını verseler bugün GAP bütün Türkiye’yi besleyecekti ama yapmadılar, biz yapacağız. Allah’ın izni ve sizin oylarınızla biz yapacağız. Göreceksiniz o su bereketli topraklara akacak.’’ifadelerini kullandı.

ÇİFTÇİLERİN EN BÜYÜK ELEKTRİKTEN ŞİKÂYETÇİ

Şanlıurfa’da çiftçilerin en büyük elektrikten şikayetçi olduğunu dile getiren Kılıçdaroğlu;Söz verdim. ‘Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığını bize verin bütün çiftçilere elektriği bedava vereceğiz’ dedim. İki milyon 300 bin arazi taşlık ekilmiyor. Allah’ın güneşi var. Güneşten ısıyı alırken bir şey vermiyorsun. Güneş tarlalarını kurarız, elektrik elde ederiz aynı zamanda artan elektriği de satarız. Erdoğan, ‘Elinden tutan mı var’ dedi. 6 ilde Şırnak, Siirt, Şanlıurfa, Diyarbakır bütün buralarda 3 milyar dolarlık yatırım yapacağız. 3 milyar dolarlık yatırımı yaptığımız zaman 5 bin megavat elektrik elde edilecek. Bu elektrikle bu 6 ildeki bütün çiftçilere elektrik ücretsiz verilecek. Erdoğan, ‘Elinden tutan mı var’ diyor. Benim elimi tutmazsan, istediğim teşviki verirsen, istediğim taşlık arazileri tahsis edersen, elektrik dağıtım şirketlerine verdiğin hakkı bu şirkete de verirsen söz veriyorum 5 bin megavat gücünde elektrik elde edilecek ve bütün çiftçilere elektrik ücretsiz verilecek. Yiğit adam sözünde durur dimi? Siverek’ten bir kez daha sesleniyorum. Cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturuyorsun. Eğer sözünün eriysen benim istediğim beş şeyi vereceksin göreceksin yatırım nasıl yapılıyor. Göreceksin çiftçiye elektrik nasıl ücretsiz veriliyor.’’dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın