Siverek Belediyesi araç filosunu güçlendiriyor

Siverek Belediyesi bir yandan filosunu yeni araçlarla güçlendirirken diğer yandan atıl durumdaki araçları yeniden hizmete kazandırıyor.Göreve başladığı günden bu yana araç filosunu güçlendiren Belediye B...

 Siverek Belediyesi araç filosunu güçlendiriyor

26.10.2021 - 11:01

Güncelleme : 26.10.2021 - 11:01

Siverek Belediyesi bir yandan filosunu yeni araçlarla güçlendirirken diğer yandan atıl durumdaki araçları yeniden hizmete kazandırıyor.

Göreve başladığı günden bu yana araç filosunu güçlendiren Belediye Başkanı Ayşe Çakmak, kamu kaynaklarının yerinde kullanılması amacıyla atıl durumda bulunan araçların yeniden hizmete kazandırılması talimatını verdi.

Bu kapsamda çalışma yürüten Destek Hizmetleri Müdürlüğü, son olarak teşvikten yararlanarak asfalt yama robotunu filosuna kattı.

Müdürlük, kiralama ile hizmet alma yönetimi yerine aynı bedelle alınacak araçlarla filosunu güçlendiriyor.

Araç filosunu ger geçen gün güçlendirdiklerini dile getiren Belediye Başkanı Ayşe Çakmak, kiralama yerine satın alma yoluna gittiklerini söyledi.

Satın alınan araçla asfaltlama noktasında önemli bir adım attıklarını belirten Çakmak, “Destek Hizmetleri Müdürlüğümüz bünyesine yeni bir araç katmanın heyecanını yaşıyoruz. Asfalt yama robotumuzu bugün itibariyle faal hale getiriyoruz. Asfaltlama konusunda Büyükşehir Belediyemiz ile iş birliği çerçevesinde güzel çalışmalar yapıyoruz ancak sürekli olarak kiralama yöntemine başvurmaktansa belediyemizin araç filosuna yeni bir araç eklemek daha mantıklı diye düşündük. Asfalt yama robotumuzu belediyemizin araç filosuna kazandırdık. Robotla 13 tonluk malzeme taşıyarak yama yapabileceğiz. Bunun yanı sıra asfalt plent makinesini de kısa sürede faaliyete almayı planlıyoruz. Robot ve plent makinesiyle birlikte gerek kırsalda gerekse kent merkezinde acil müdahale gerektiren asfaltlama çalışmalarını daha seri ve kolay bir şekilde yapacağız. Şehrimize ve belediyemiz hayırlı olsun.” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın