SELİM BAĞLI’YA YENİ GÖREV

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında 3 bakan yardımcısı ile 4 üst düzey bürokratın görevi sonlandırıldı. Atama kararları sonrasında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Şanlıurfalı Dr...

 SELİM BAĞLI’YA YENİ GÖREV

22.04.2021 - 10:04

Güncelleme : 22.04.2021 - 10:04

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında 3 bakan yardımcısı ile 4 üst düzey bürokratın görevi sonlandırıldı. Atama kararları sonrasında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Şanlıurfalı Dr. Mehmet Selim Bağlı’nın görevi değişti.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ‘Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ ve ‘Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’yle 2’ye ayrıldı. Yeni kurulan Bakanlıklara ise Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın görevleri verildi.

Bu atamaların ardından 26 Aralık 2019 tarihli Resmi Gazete’de Yayımlanan kararname ile T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına Bakan yardımcısı olarak atanan Şanlıurfalı Dr. Mehmet Selim Bağlı’nın da görevi değişerek bakanlık müşaviri oldu.

Resmi Gazetede yayımlanan kararnameye göre, ‘’Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ikiye bölünmüştür. Mülga Bakanlıktaki 3 bakan yardımcı (Adnan Ertem, Ahmet Erdem ve Selim Bağlı) ile Bilgi Teknolojileri Genel Müdürü, Hukuk Hizmetleri Genel Müdürü, Personel Genel Müdürü ve Strateji Geliştirme Başkanı kadrolarında bulunanların görevleri sona erdirilmiştir’’ diye yayımlandı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın