SARIGÜL’ÜN PARTİSİ DAĞILIYOR

 SARIGÜL’ÜN PARTİSİ DAĞILIYOR

31.05.2022 - 14:03

Güncelleme : 31.05.2022 - 14:03
Geçtiğimiz günlerde İstanbul İl Başkanı istifa eden Türkiye Değişim Partisi’nde sular durulmuyor. Genel Başkanı Mustafa Sarıgül’ün parti politikalarında uzaklaştığı, eylem söylemlerinin birbirine uyuşmadığını söyleyen partide yer alan birçok il ve ilçe başkanı Teşkilat Başkanı Genel Sekreter Soner Gökçe’nin öncülüğünde istifalarını sunmaya başladı.
Mustafa Sarıgül’ün ‘parti politikalarından uzaklaştığı, eylem söylemlerinin birbiriyle uyuşmadığı, partiyi tek adam zihniyeti ile dernek işyeri yönetir gibi hareket ettikleri’ iddiasıyla Türkiye Değişim Partisi’nde istifa depremi yaşandı.

‘Parti içinde despot bir yapıya karşı büyük vebal almamak ve boyun eğmemek adına partide gördükleri lüzum eksiklikler nedeniyle’; Teşkilat Başkanı Genel Sekreter Soner Gökçe’nin öncülüğünde, Genel Sayman Gamze Büyük, MYK Üyeleri Ömer Urgun, Necmettin İzol, Gençlik Kolları Genel Başkanı Ferhat Kenan Urgun’un istifalarının ardından Türkiye genelinde bir çok il, ilçe başkanı ve parti yönetimindeki kişiler sosyal medya hesapları üzerinden istifalarını sunmaya başladı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın