Şanlıurfa’nın ölüm yoluyla ilgili açıklama!

Şanlıurfa’nın ölüm yoluyla ilgili açıklama!
...

 Şanlıurfa’nın ölüm yoluyla ilgili açıklama!

26.01.2024 - 13:38

Güncelleme : 26.01.2024 - 13:38

Şanlıurfa’nın ölüm yoluyla ilgili açıklama!

HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanlığı, Diyarbakır-Şanlıurfa yolunun Siverek şehir merkezinden geçmesinden dolayı yaşanan sorunları ve bu sorunlara yönelik çözüm önerilerini gündeme taşıdı.

Her hafta Cuma günü saat 11.11’de Şanlıurfa’nın bir sorununu ve bu soruna yönelik çözüm önerilerini paylaşan HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanlığı, bu hafta Siverek İlçe Başkanlığına yer verdi. Siverek’teki yol sorunu ve bu soruna yönelik çözüm önerileri ele alındı.

Konuyla ilgili konuşan HÜDA PAR Siverek İlçe Başkanı Abdurrahim Sımak, “Bu hafta Siverek’imizi Şanlıurfa’ya ve Diyarbakır’a bağlayan yolun yaşatmış olduğu mağduriyetleri gündeme getireceğiz” dedi.

“KAZADA BİR AİLE YOK OLDU”

Konuyla ilgili bir vatandaşlar, “Bu yol çok tehlikelidir. Özellikle çok kalabalık oluyor. Seçim zamanı belediye başkanı olsun, milletvekili olsun gelip bize söz veriyorlar. Diyorlar biz bu yolu kaldıracağız. Şehir dışına taşıyacağız. Gerçekten bu yol çok tehlikelidir. Örneğin, geçen hafta yine bu yolda kaza oldu. Bir aile yok oldu. İki aile fertleri yoğun bakımda, kız çocukları vefat etti. Bu yola bir çözüm bulunmasını istiyoruz. Biz devlet büyüklerimizden bunu istiyoruz. Artık yeter! Gerçekten perişan olmuşuz, mağdur olmuşuz. Gerek artık buna bir çözüm bulunması lazımdır” dedi.

“BU YOL ŞEHRİ KALDIRMIYOR ARTIK”

Başka bir vatandaş ise, “Bu Yolda çok kaza oluyor. Bu yolu buradan bir an önce kaldırın. Yetkililere sesleniyoruz; bu yolu kalabalıktır. Burayı kaldırmıyor artık. Bu yolda çok kaza oluyor. Çok mağduriyetler yaşanıyor. Yeter artık annelerin ciğeri yanmasın. Siverek gelişmiş, büyümüş… Bu yol çok kalabalık oluyor, bu yolu kaldırın” diyerek bu yolun oluşturmuş olduğu mağduriyetlere dikkat çekti.

“HER SEÇİMDE SÖZ VERİLİP SEÇİM BİTİNCE UNUTULUYOR

Son olarak HÜDA PAR Siverek İlçe Başkanı Abdurrahim Sımak, “Büyüyen ve gelişen şehrimizle birlikte artık bu yol yetersiz kalmaktadır. Her yıl onlarca canımızı yitirmekte, onlarca yaralımız olmaktadır. Her seçim döneminde burasının çevre yolu olarak düzenleneceği vaatleri verilmekte, seçim bittikten sonra maalesef o sözler unutulmakta” dedi.

“ARTIK BAŞKA CANLAR YANMASIN”

Sımak son olarak “HÜDA PAR olarak yetkililere çağrımız; “verilen sözlerin bir an önce tutulmasını ve çevre yolunun yapılmasını talep ediyoruz ya da Otogar Kavşağı, halk arasında Şirinler Kavşağı, Şirin Kuyu Kavşağı ve Mehmetçik Kavşağının dalgıç sistemi yapılmasını talep ediyoruz. Artık başka canlar yanmasın, canlarımız gitmesin diyoruz” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın